Rally Pačejov (2020)

Vloženo 10.11.2020

    Netradiční Pačejov

     ...netradiční v tom, že konání soutěže bylo až v podzimním čase a proto, že se soutěž konala jako dvoudenní mistrovství České republiky, ale pouze jednodenní mistrovství historických automobilů.

    Do Pačejova jsme se těšili, loni se nám podařilo dojet na třetím místě a vždy je tady kvalitně připravená soutěž. Další netradiční bylo to, že se závodilo v neděli a v pondělí a proto jsme v sobotu natrénovali. Pro historiky se jednalo o čtyři rychlostní zkoušky. Jedna se opakovala z minulého roku a tř byly víceméně nové. Počasí slibovalo, že má celý víkend vytrvale pršet a my celou sobotu najížděli za vytrvalého deště. Všechno nám šlo od ruky a odpoledne nás ještě čekala formální a technická přejímá. Naštěstí déšť ustal a my jsme byli šťastní, že v dlouhé frontě, která je každý rok před přejímkami alespoň nezmokneme. Sice byla zima, ale nepršelo. Přejímky dopadly tak jako vždy v pohodě a my už pomalu přemýšleli, co ráno na bavoráka obujeme.

     Ráno se probouzíme do slunečného dne a vše nasvědčuje tomu, že to tak vydrží celý den. Startujeme až v deset hodin, počasí je pořád hezké a my pro jistotu na první rundu obouváme na měkké prořízlé pneumatiky. Po startu, který byl tradičně na Horažďovickém náměstí míříme na první test. Zde zajíždíme osmý čas a na druhé rychlostce sedmý čas. Počasí je pořád super a v servisu přezouváme bavoráka dopředu na střední směs a vzadu jsme to nechali být. Vzali jsme si však pro sychr dvě střední pneumatiky do rezervy. Na třetí vložce se nám moc nedařilo. Vypadl kabel z rozdělovače a my tak jeli asi 5km na tři válčení proto zde zaznamenáváme až dvacátý čas. Počasí nám přeje a my před čtvrtou rychlostkou přezouváme i zadek na střední směs, které si s sebou vezmeme v kufru. Auto funguje bez problémů, ale my zajíždíme až osmý čas a přemýšlíme čím to může být. Asi tím, že naše konkurence letí jako k ohni, hlavně Martin Klik s Romanem Maryškou. Tentokrát se smiřujeme s tím, že jsou nedostižitelní a my se soustředíme, abychom neprovedli žádnou chybu a dojeli v pořádku do cíle. Na pátém testu zaznamenáváme sedmý čas a na šestém testu až devátý čas. Opět míříme do servisu a po zběžné kontrole se vydáváme vstříc posledním dvěma rychlostkám. Osmým a šestým časem se loučíme s letošním Pačejovem. Obsadili jsme šesté místo absolutně, první v kategorii 2 a první ve tříďe. Chtěli bychom tímto poděkovat hlavně našemu Zdendovi, který se bezchybně staral nejen o bavoráka, ale i o nás. Dále pak všem, kteří nás podporovali na erzetách a drželi palce.

    Náš program pokračuje ve Vsetíně, který se koná 24.10. kde se snad všichni opět uvidíme. Takže na schledanou.

Petr VejvodaOdložená premiéra (2020)

Vloženo 20.8.2020

     Jelikož Rally Šumava, potažmo Rally Vltava byla přeložena na listopadový termín, Rally Český Krumlov byl zrušen, Bohemii jsme měli plánovaně vynechanou, začali jsme letošní sezonu až na Rally Příbram. Premiéra to byla pro náš tým a pro celý fans hned dvojnásobná. Vyrazili jsme letos na závody poprvé, ale hlavně poprvé se zbrusu novým BMW 2002Ti. Všichni jsme dlouho čekali, jak se s autem pojede a jak vše bude fungovat.

     Na přejímky jsme jeli již ve čtvrtek, aby jsme měli všechny dokumenty hotové a mohli v pátek nerušeně trénovat. Začali jsme najíždět nejprve druhou sekci a po obědě jsme se vydali na sekci první. Všechno nám šlo jako po drátkách a my měli okolo třetí hodiny již hotovo. Odpoledne jsme jeli na technickou přejímku a v sedm hodin jsme byli pozvaní na slavnostní start na náměstí v Příbrami.

    To už jsme však netrpělivě čekali na sobotní dopoledne, kdy jsme odstartovali do první erzety. Vlétli jsme do závodu opravdu impozantně a zaznamenali tu druhý čas. Poznáváme, že bavorák je agresivnější a rychlejší, ale i tak jsme si řekli, že o něco málo zvolníme a nepojedeme na 100%. Na druhé vložce nám byl přidělen náhradní čas, kde jsme museli zastavit díky technickým problémům Kotrmonova Coswortha, na třetí rychlostce zaznamenáváme čtvrtý a na na čtvrté až pátý čas. Čekalo nás rychlé přeskupení a poté půlhodinová zastávka v servisní zóně. Bavorák funguje jako hodinky a tak po se zběžné kontrole vydáváme vstříc druhé sekci, kde jsme chtěli udržet třetí místo. Je jasné, že o třetí místo bude obrovský boj, protože mezi třetím a pátým místem bylo jen šest vteřin!! Hned za námi bojoval Martin Klik s Romanem Maryškou a my tak zavzpomínali na souboje, kdy jezdil Petr Michálek právě s Romanem ve žlutobílém Swiftu :-).

    My však míříme na RZ5, kde jedeme opět na čtvrtém místě a propadáváme se tak o 4 vteřiny za Jirku Petráška, který ve druhé sekci neskutečně zrychlil. Na šesté erzetě jedeme třetí a vrací nás to zpět do hry o bednu. Na sedmou erzetu jsme si brousili zuby, avšak kluci v bílomodré Asconě nám o necelých šest vteřin uskočili a tak jsme do poslední erzety přijížděli s vědomím neudělat chybu a čtvrté místo bezpečně udržet. To se povedlo a my byli šťastni, že auto fungovalo bez větších problémů, jedinou závadou byl vyteklý levý zadní tlumič.

    Díky Standovi, který bavoráka postavil absolutně bez chyby a jeho skvělému výkonu si tak odvážíme první místo v kategorii 2, první místo ve třídě a čtvtré absolutně.

    Premiéra nového bavoráka vyšla na jedničku, užili jsme si závodění i díky skvělé organizaci celé soutěže, vyšlo nám i počasí, trefili jsme se do pneumatik, prostě skvělý víkend a tímto bychom chtěli poděkovat našemu Zdendovi a všem, co nás podporovali. Všem Vám děkujeme a těšíme se na poslední zářijový víkend, kdy se společně uvidíme v Pačejově.

Petr Vejvoda

Rally Pačejov (2019)

Vloženo 5.8.2019

    ...boj žlutých aut až do konce

    Do Pačejova jsme se se Standou hodně těšili, vždyť jsme v bavoráku seděli po dlouhé době od Krumlova. Soutěž byla rozdělena opět do tří sekcí, jako je v Pačejově zvykem, což je dobrá volba. My jsme začali se seznamovacími jízdami hned v osm ráno, kdy jsme ještě provedli na ředitelství soutěže v Pačejově formální přejímku. Najíždění nám šlo jako po másle a po absolovování technické přejímky v Horažďovicích jsme se přesunuli na nedaleký shakedown. Po třech průjezdech jsme dali auta do servisní zóny a jeli se trochu na sobotní těžký den vyspat.

    Budík zvoní již v pět ráno a my po výborné snídani, kterou Standa udělal, vyrážíme vstříc ostrému závodění. Po slavnostním startu na Horažďovickém náměstí jedeme na RZ1, tzv. Muničák. Je to pěkná erzeta šitá na bavoráka a my zajíždíme třetí čas. Už před startem cítíme, ze největší souboj budeme svádět s Petrem Michálkem a Romanem Maryškou a jejich swiftem. Na druhé vložce jedeme šestý čas, ale na kluky to stačí. Usadili jsme se na šestém místě a zamířili na seskupení a do servisní zóny. Začaly se honit černé mraky a my jsme si s sebou vzali pro sychr dvě mokré pneumatiky. Jinak bavorák šlapal jako hodinky a my vyrazili do druhé sekce, která čítala čtyři rychlostní zkoušky. Hned první RZ této sekce byla nejdelší, necelých patnáct km dlouhá Čečelovická rychlostka. Na ní jedeme sedmý čas. Potom se přesouváme do Nehodíva, na krásnou erzetu, která se nám hodně líbí. A byl to mazec i letos. Zajíždíme tady druhý čas a usazujeme se na čtvetém místě absolutně a míříme na druhý muničák, kde jedeme opět třetí čas. Do servisu tak přijíždíme na třetím místě absolutně. Dostáváme však od našich fans informaci, že na sedmé rychlostce Čečelovice prší a tak obouváme bavoráka dopředu na mokré pneumatiky. Když jsme na tuto rychlostku přijeli, bylo úplně sucho a po dešti ani památky. Nebyl však čas před časovkou přezout na suché a tak se vydáváme vstříc této erzetě. Už před stopkou jsme věděli, že to není to pravé ořechové a ve stopce se dovídáme, že nám Petr s Romanem dali 13sec a před poslední rychlostkou se náš náskok snížil z 15ti vteřin na pouhé 2.2. Vyrážíme tak na poslední Nehodív a jsme si pevně vědomi, že na udržení třetího místa uděláme maximum. Ještě v rychlosti přezouváme na suché pneumatiky a když na startu vidíme Petra, jak málem swifta roztrh vejpůl, bylo jasné, že taky pomalu nepojede . Byl to nářez, bavorák letěl jako vítr a v cíli jsme naměřili o 1.8sec pomalejší čas než kluci, ale na udržení třetího místa to o 0.4sec stačilo a my se tak těšili na cílovou rampu pro poháry.

    Vyhráli jsme i kategorii 2 a třídu C3 a o to se tak ještě víc těšíme na Barum rally Zlín, která se koná 16.-18.8. kam Vás tímto všechny srdečně zveme.

    Chtěli bychom také poděkovat Petrovi s Romanem za krásný souboj až do poslední vložky, našemu Zdendovi, jak se o nás a o bavoráka perfektně staral, Haničce celému fans a všem, kteří nám drželi palce. Ale byly to nervy :-)))

    Děkujeme a uvidíme se na Barumce!!

Petr Vejvoda

Rallye Český Krumlov (2019)

Vloženo 25.5.2019

    Po dlouhé době Krumlov na suchu

     ....ale pěkně popořádku. Do našeho osvědčeného penzionu, v těsné blízkosti českobudějovického výstaviště vyrážíme již ve středu večer, abychom ve čtvrtek v sedm ráno vyzvedli itinerář a provedli administrativní přejímku v gymnáziu v Českém Krumlově, kde je jako tradičně umístěno i ředitelství rally a vydáváme se vstříc seznamovacím jízdám. Nejprve píšeme RZ Rožmitál a Ján, poté jedeme zkontrolovat Citajl. Po rychlém obědě se vracíme na Ján, který ještě dvakrát zkontrolujeme a jedeme na Malonty, které také kontrolujeme a přesunujeme se na Rožmberk. Po zkontrolování se ještě vracíme na Rožmitál a v odpoledních hodinách pak na Kohout, který píšeme a dvakrát tuto technickou rychlostku kontrolujeme. Potom už spěcháme do Českých Budějovic, kde kontrolujeme rychlostní zkoušku na výstavišti. Po docela náročném dni, kdy jsme najeli cca 500km, jdeme s Filipem Klímou a jeho paní:-) na večeři, kde mimo jiné sledujeme hokej našeho národního týmu s výběrem Lotyšska. Po hokeji jdeme spát, protože páteční den bude velmi dlouhý.
     Po dobré snídani se přesouváme na výstaviště, kde na nás čekají naši kluci s bavorákem a my rychle lepíme startovní čísla na dveře s povinnou reklamou a vydáváme se na technickou přejímku, která se koná v pavilonu Z. Po rychlém absolovování přejímky jsme vyhledali naše místo v servisní zóně. To už se ale blíží jedenáctá hodina a my se jdeme na chvíli kouknout na shakedown, který se také koná na výstavišti. Potom jdeme na oběd a po krátkém odpočinku se už převlékáme do závodních kombinéz a chystáme se na start první rychlostní zkoušky. Vypadá to, že bude i podle předpovědi hezké počasí a tak máme bavoráka obutého na suchých hankookách střední směsi. Tuto rychlostku zdoláváme ve čtvrtém čase, zastavujeme se ještě na patnáct minut v servisu, kde už nasazujeme světelnou rampu a jedeme na slavnostní start, který je jako tradičně v českokrumlovské Jelení zahradě. Odtud již vyrážíme na klasické, velmi těžké rychlostní zkoušky. Až na drobné zaváhání na začátku třetí rychlostní zkoušky zdoláváme první sekci bez problémů a usazujeme se na čtvrtém místě. Vracíme se opět na výstaviště a jedeme opět do servisu se sedmi vteřinovým náskokem na Petra Michálka. Už tento rozdíl dává vědět, že s klukama ve žlutém swiftu bude boj až na cílovou rampu. Vydáváme se na druhou sekci. To už je úplná tma. Jedeme rychle a v pohodě, ale na kluky to nestačí a tak nás přeskakují, mají na nás patnáctivteřinový náskok. My se ale i tak držíme na čtvrtém místě, po odstoupení Petra Hustého. Odevzdáváme auto do ÚP a po jedné hodině noční jdeme do postele.
     Ráno nás vítá oblačné, ale celkem teplé počasí a my se těšíme na bitvu s Petrem a Romanem. Po ranním servisu jedeme na Kohout, zde měříme čtvrtý čas a těšíme se na Malonty. Zde se však dovídáme, že rychlostka je zrušena a my tak jedeme na Rožmberk, kde zajíždíme až pátý čas a vidina třetího místa se tak pomalu rozplývá. Do třetice projíždíme výstaviště v solidním třetím čase. Po třicetiminutové zastávce v servisu, kde přezouváme přední gumy za tvrdou směs vyrážíme vstříc čtvté sekci a říkáme si se Standou, že se ještě pokusíme zaútočit na třetí místo. Na Kohoutu zajíždíme třetí čas, ale jenom necelých šest vteřin najíždíme na Petra a jasně víme, že v tomto boji rozhodnou Malonty. Tady jedeme v parádním tempu, zaznamenáváme opět třetí čas, ale klukům jsme dali jenom dvě vteřiny a tak je rozhodnuto. Poslední rychlostku projíždíme na čtvrtém místě a těšíme se na cílovou rampu, kde oslavujeme po skvělém výkonu čtvrté místo absolutně, první v kategorii 2 a první ve třídě C3.
     Opět bychom chtěli poděkovat klukům v servisu za bezchybnou práci, zodpovědnost a vstřícnost. Vám všem, co nám fandili na erzetách, nebo u pc a tímto bychom Vás všechny chtěli po vynechání Rally Bohemia pozvat na tradiční a krásnou Rally Pačejov.
     Tímto se na Vás všechny těšíme a na shledanou.

Petr Vejvoda

Historic Vltava Rallye 2019

Vloženo 17.5.2019

    Léčení dětských nemocí na "starém autě" :)

    Na letošní Vltavu jsme se po dlouhé zimní pauze hodně těšili a chtěli jsme opravit loňský nezdar, kdy jsme odstoupili hned na první rychlostce. Do místa dění jsme vyrazili již ve středu, abychom se ubytovali jako tradičně v penzionu U Jandů. Ve čtvrtek brzo ráno jsme vyzvedli itík a udělali administrativní přejímku a vydali vstříc seznamovacím jízdám. Jako první jsme zkontrolovali Čínovský okruh a vydali se na Chudenínskou rychlostku a potom na Koráb. Po napsání a zkontrolování jsme se vydali na sobotní sekci, kdy jsme napsali Strážovskou vložku a potom Strašínskou, Hoslovickou a Tedražickou, kterou jsme jenom zkontrolovali a po celodenním ježdění jsme šli docela vyšťavení spát, protože musíme v pátek brzo vsávat na technickou přejímku.
    Probouzíme se za krásného počasí a vyčkáváme naše kluky Zdendu s Mírou až dorazí do servisní zóny, která je opět situována do Janovic nad Úhlavou. Po rychlém nalepení startovních čísel a povinné reklamy se vydáváme na zmiňovanou technickou přejímku, kde nám na začátku instalují nový ONI systém a my pak bez problémů a rychle přejímkou procházíme a ještě jednou jedeme zkontrolovat Strážovskou rychlostku. Po obědě si jdeme trochu odpočinout a těšíme se na ostrý start, který je opět na náměstí v Klatovech, odkud jedeme na první rychlostní zkoušku, kterou je Činovský okruh. Tato rychlostka je pro nás snad zakletá, protože už na konci prvního kola přestává bavorák jet a my tak jenom pomalu jedeme zbylá dvě kola a zaznamenáváme až 35.čas. Naštěstí hned po okruhu byl servis a Standa odhaluje ucpané sítko v nádrži a tak jsme všichni rádi, že auto zase funguje na 100%. Vydáváme se na druhou rychlostku, kde ve slušném tempu zaznamenáváme šestý čas a chystáme se na nejdelší zkoušku první etapy-Koráb, kde zaznamenáváme třináctý čas a po přeskupení následuje třicetiminutová zastávka v servisu, kde po rychlé kontrole přezouváme na mokré pneumatiky, protože začíná hodně pršet. Nasazujeme světelnou rampu a vydáváme se vstříc druhé sekci soutěže. Na druhém okruhu zajíždíme desátý čas a na Chudenínské rychlostce, která byla už v absolutní tmě zaznamenáváme také desátý čas. Druhý Koráb je zrušený a my jedeme v předčasném příjezdu do nočního servisu a po opětovné kontrole odevzdáváme bavoráka do uzavřeného parkoviště a jdeme spát na 10.místě absolutně a druhém v kategorii.
    Ráno se opět probouzíme do obstojného počasí, meteoradar hlásí, ze by nemělo pršet a tak v ranním servisu obouváme auto na suché sedmičky a jedeme na první rychlostku druhé etapy. Zde zajíždíme třetí čas, což je super, ale dovídáme se, že nám odpadl největší soupeř Michal Rejchrt s fordem. Přesouváme se na devatenáctikilometrovou Strašínskou vložku. Tady nám od pátého kilometru jede bavorák jenom na tři válce a my tuto rychlostní zkoušku dokončujeme v hloubi startovního pole. Po cíli této zkoušky zjišťujeme, že nám vypadl kabel od rozdělovače:-(. Následuje Hoslovická rychlostka, kde jedeme v desátém čase a krátká Tedražická, kde zaznamenáváme až čtrnáctý čas. Po třicetiminutové zastávce v servisu se vydáváme poslední sekci soutěže. Na RZ11, která byla cca o jeden kilometr zkrácena a my zaznamenáváme devátý čas a na Strašínské bez problémů čas sedmý. Na Hoslovické zajíždíme pátý čas a pevně kontrolujeme první místo v kategorii II. Jedeme na poslední vložku kde v klidu zajíždíme osmý čas a přesouváme se na Klatovské náměstí, kde je slavnostní cíl. Po odevzdání auta do ÚP se jedeme převléknout a těšíme se na slavnostní vyhlášení výsledků, odkud si odvážíme poháry za první místo v kategorii II a první místo ve třídě C3.
    Tímto bychom chtěli moc poděkovat Zdendovi s Mírou za stoprocentní práci a všem, kteří nám drželi pěsti a fandili nám.
    My Vás všechny srdečně zveme na Rally Český Krumlov, která se koná 17.-18.5., kde se opět všichni uvidíme.

Petr Vejvoda

Sezóna 2018 HD

Vloženo 25.1.2019Nevydařená Příbram

Vloženo 22.10.2018

    ...na naší domácí soutěž jsme přijeli po roční pauze, která byla způsobena loňskou absencí MČR HA na této soutěži. Potřebovali jsme si odvézt maximální počet bodů, abychom mohli přemýšlet o teoretické naději obhajoby titulu v kategorii II.
    Ale po pořádku. Se seznamovacími jízdami jsme začali ve čtvrtek v osm hodin ráno. Jako první jsme najížděli Sedlčanskou etapu. Po napsání a pečlivém překontrolování se přesouváme na Bohutín a po natrénováni této rychlostky jedeme na nejvzdálenější dva testy, které se nacházejí nedaleko Lnářů. Po cestě zpět ještě píšeme RZ Horčápsko-Hořejany a po docela náročném a dlouhém dnu jedeme domů. V pátek ráno tuto rychlostku kontrolujeme a potom jedeme na Bohostice-Milín. Máme to tak akorát, protože se smí trénovat pouze do dvánacti hodin. Poté se přesouváme do příbramského Drupolu, kde vyřizujeme formální a technickou přejímku a přesouváme se na Náměstí T.G. Masaryka, kde se bude konat slavnostní start, kterého jsme se nakonec zůčastnili i my, ale hlavně svatba našeho kamaráda Martina Lošťáka a my mu tímto všichni přejeme hodně štěstí. V podvečer jedeme domů a těšíme se na sobotní ostré měřené úseky. Je slíbeno krásné a teplé počasí a proto se na závodění ještě víc těšíme.
    Probouzíme se do slunečného sobotního rána, jedeme na Dlouhou Lhotu, kde je umístěna servisní zóna, bereme bavoráka a po výjezdu ze servisu se vydáváme na dlouhý přejezd na první rychlostku. Tento asi nejnáročnější, bezmála jedenáctikilometrový test zdoláváme v solidním čase, který nás řadí na čtvrté místo. Na druhé polookruhové rychlostce zajíždíme také čtvrtý čas, což hodnotíme v tak nabité konkurenci, jako se zde sešla jako hodně slušný výsledek. Jedeme na třetí vložku. Cca dva kilometry před cílem nám však v plných brzdách před retardérem praskla spojovačka. Za retardérem jsme auto bezpečně odstavili a stali se pouze diváky naší domácí soutěže. Tím pádem se v tu chvíli rozplývá sen o obhajobě titulu. Domlouváme se s traťovým komisařem, zda-li pustí naše kluky mezi prvním a druhým průjezdem abychom auto odtáhli a v tu chvíli slyšíme obrovskou ránu před retardérem. Nic neřešíme a běžíme už k vraku Suzuki Swift posádky Miroslav Jun-Zdeněk Šíma. Standa rychle odpojil "bateriják" a postaral se o řidiče. Já jsem se staral o spolujezdce a netrpělivě jsme čekali na sanitku. Ta cca po šesti minutách dorazila, potom ještě jedna a odvezla oba kluky do nemocnice. Dle prvních informací má Mirek Jun zlomené rameno, ale oba by měli být brzo v pořádku. Přejeme vám kluci brzské uzdravení a příští rok opět na tratích rychlostních zkoušek.
     My jsme odvezli bavoráka domů, vyměnili spojovačku a rozhodli se, že nastoupíme v neděli v rámci super rally. Odevzdali jsme auto do úpéčka a těšili se na nedělní etapu, kterou si užijeme, protože vůbec o nic nejde.
     Avšak naše těšení a užívání netrvá dlouho, kdy na první nedělní erzetě cca kilometr před cílem bavorák přestává jet. My se tak dokodrcali do cíle této rychlostky auto jsme odstavili a letošní Příbram a celá sezona pro nás definitivně skončila:-( Potom se ještě dozvídáme o těžké havárii Míry Šenka s Pavlem Adámkem, kteří byli transportováni vrtulníkem do nemocnice. I vám přejeme kluci jménem celého týmu co nejrychlejší uzdravení.
     Opět bychom chtěli poděkovat Zdendovi a Mildovi za perfektní servis, všem, kteří na nás čekali hlavně pak v neděli na Sedlčanské sekci za podporu a se všemi se pro letošek loučíme a těšíme se v příští sezoně nashledanou.

Petr VejvodaHodně těžká Barumka!!

Vloženo 3.9.2018

    ...ale popořádku. Do Zlína jsme jako tradičně vyrazili již ve středu po obědě, aby jsme ještě odpoledne stihli vyzvednout itík a rovnou udělat i formální přejímku.
    S najížděním začínáme ve čtvrtek, kdy již v osm hodin začínáme Semetínem, který se směl najíždět jako první. Po rychlém zkontrolování se přesouváme na RZ Rajnochovice a tady se opět přesvědčujeme, že tato rychlostka na vodě, jak hlásí předpověď počasí, bude slušná klouzačka. Po natrénování této vložky jedeme napsat a zkontrolovat Slušovice a na konec na nejdelší RZ Kudlovice, kterou také píšeme a dvakrát kontrolujeme. S trénováním jsme hotovi v pět hodin a pomalu se přesouváme do centra Zlína, kde jsme byli pozváni na autogramiádu, která se konala v obchodním centru. Nadchl nás velký zájem lidí, kteří se zajímají o historická vozidla na takové soutěži, jakou Barumka je. Od čtvrt na jednu v noci pak ještě trénujeme městskou RZ a okolo druhé hodiny jdeme konečně spát.......

Bez poloosy to nejede...

Vloženo 11.7.2018

    Na letošní Bohemku jsme se těšili, abychom navázali na loňský úspěch, kdy jsme obhajovali druhé místo a předvedli tak i letos kvalitní sportovní výsledek. Startovka ale naznačovala, že to nebude tak jednoduché a rychlíci jako např. Vlasta Neumann, Honza Frei, Jindra Štolfa, Břéťa Enge nepojedou žádnou nudli.
    Do Boleslavi jsme dorazili ve čtvrtek ráno, vyzvedli nezbytné dokumenty k seznamovacím jízdám, provedli zároveň formální přejímku a vyrazili trénovat .......Malonty byl slušnej "mazec"!!!

Vloženo 26.5.2018

    Do Krumlova jsme se letos těšili snad ještě víc, než kdy jindy, protože to pro nás byla v letošní sezoně vlastně první soutěž, po smolném odstoupení před první rychlostkou na Rally Vltava.
    Ale od začátku: do Krumlova jsme vyrazili až ve čtvrtek v brzských ranních hodinách, abychom v místním gymnáziu vyzvedli itík a zároveň provedli formální přejímku se vstřícným a usměvavým panem Venušem. Rychle jsme vyrazili trénovat, protože jsme měli před sebou hodně práce a vše jsme museli stihnout za jediný den, protože v pátek se už trénovat nesmí:-( Ale vše šlo podle mého plánu, všechny rychlostky jsme pečlivě zkontrolovali, večer ještě zkontrolovali RZ Výstaviště, zašli jsme s naším kamarádem Filipem Klímou a jeho paní na véču a šli spát, protože to byl celkem náročný den.
    V půl osmé ráno za námi přijeli Míla Fulín s Mírou a s Bavorákem. V půl deváté jsme měli technickou přejímku a tak jsme pospíchali s polepením povinné reklamy a startovními čísly. Vše proběhlo jako vždy v pohodě. Po přejímkách jsme se chvíli koukli na shekedown a po obědě šli trochu odpočinout před těžkou páteční etapou. V předpověďi počasí hlásili jako každý rok vydatné přeháňky a bouřky, což také jako každý rok vyšlo. My jsme startovali první RZ Výstaviště za mírného lijáčku, ale hned jak jsme přijeli do stopky, spustila se průtrž mračen. Před touto rychlostkou jsme přezuli auto na měkký řezaný slick, ale v patnáctiminutovém servisu, kde opravdu hodně lilo jsme přezuli na mokré, protože ze zpráv, že začíná pršet, které nám poskytoval náš Sedlčanský fans v čele s Tomášem Haškem, kteří byli na druhé erzetě Ján. Po příjezdu na tuto rychlostku se dozvídáme, že je zrušena po těžké havárii st. č.61. A tak se vydáváme na RZ3 objízdnou trasou, kde panovaly slušné zmatky, jako např. chybou v itíku atd. Na RZ3 Citajl dosahujeme sedmého času a na dalším Kohoutu pátého času. Opět se vracíme na Výstaviště, které je už kompletně suché a jedeme zde až jedenáctý čas. První sekci první etapy zakončujeme na pátém místě, míříme do servisu, kde zběžně kontrolujeme bavoráka, nasazujeme světelnou rampu a po zastávce v tankovací zóně vyrážíme vstříc druhé etapě za černočerné tmy. Druhý Ján zajíždíme v šestém čase, což není za daných podmínek až tak špatný výsledek, Citajl2 jedeme bez problémů na pátém místě a druhý Kohout na místě sedmém. Po této opravdu náročné etapě, kde bylo vytaháno hodně bordelu, spousty vody a po setmění chvilkami i mlha jdeme okolo jedné hodiny do postele.
    Ráno na nás svítí slunce a počasí slibuje, že bude pěkný závodní den. Po třičtvrtěhodinovém servisu, který byl místo nočního přesunut na ráno, vyrážíme na devátou erzetu v pořadí, 22km Malonty. Volíme na první sekci druhé etapy opět mokré gumy, což možná nebyla úplně správná volba, ale my jsme chtěli jet na jistotu a neudělat žádnou chybu. Zde zaznamenáváme až 22 čas po chybě pořadatele, kde zbytek startovního pole dostal náhradní čas po nehodě st. č.H12. Nám naměřili tento čas skutečný a zbytek dostal čas o čtři vteřiny rychlejší. Nepochopil jsem, kde to vzali, ale pro nás čtyři vteřiny nic neznamenaly. Správně mělo být, že ostatní posádky dostanou čas náš!!! Na Rožmberku zajíždíme osmý čas a na Rožmitálu sedmý. Tady je asi vidět absence suchých gum, ale to je RALLY vo... Po projetí Výstaviště přijíždíme do servisu, kde bavoráka přezouváme na suché gumy a těšíme se na druhé Malonty, protože je máme perfektně napsané a sedí nám. Závodění si fakt užíváme, všechno maká, zatáčky a horizonty přesně sedí v rozpisu a opravdu se neflákáme. Druhé Malonty byl fakt mazec, zaznamenáváme tady čtvrtý čas, ale s propastnou ztrátou 50ti sec. na Honzu Freie, který letí jako blázen. Usídlili jsme se na čtvrtém místě a se ztrátou na Honzu Krejču která byla 17sec . Věděli jsme, že dostat se na třetí místo bude hodně těžké. A tak po čtvrtém místě na druhém Rožmberku a pátém místě na Rožmitálu přijíždíme do cíle rally v Jelení zahradě. Připisujeme si body za první místo v kategorii 2 a utěšujeme se čtvrtým místem absolutně, což je slušný výsledek v tak nabité konkurenci, která se letos v Krumlově sešla.
    Chtěli bychom se Standou poděkovat Mílovi s Mírou za perfektní práci, všem za podporu na RZ, fans a všem, kteří nás podporovali na dálku.

Petr Vejvoda

Testování Mitrů!! (2018)

Vloženo 12.4.2018

    V sobotu 31. března 2018 se sešly dvě mistrovské posádky v Dohnalově Lhotě nedaleko Sedlčan. Konkrétně dvojnásobní mistři MČRHA z let 2016 a 2017 kategorie 4 Jan Frei se svým spolujezdcem Petrem Šleglem na Škodě 130 LR a kategorie 2 Stanislav Budil s Petrem Vejvodou na BMW 2002 Ti.

    Psali o nás: Článek na AutoSport.cz
    Dále se můžete podívat na fotky v GALERII

Nový rok 2018

Vloženo 5.2.2018

    Zdravíme všechny příznivce automobilových soutěží v novém roce a chtěli bychom Vás seznámit a pozvat na rally v letošní sezoně.
    Samozřejmě bychom chtěli opět obhájit titul Mistr ČR v kategorii II a tak sezonu 2018 zahájíme opět na Testovací RZ v Žiželicích. Potom bude následovat Rally Vltava, která je opět zahrnuta do mistrovství evropy historických automobilů. Pak se vydáme do Českého Krumlova, Rally Bohemia letos vypouštíme i díky nesmyslnému itineráři a v polovině prázdnin zavítáme do Pačejova. Na konci letních prázdnin vyrazíme na Star rally(Barum rally Zlín), která je jako loni vypsána jako ME soudobých vozidel a my zde budeme obhajovat stejně jako na Vltavě absolutní vítězství a sezonu bychom chtěli zakončit na domácí Rally Příbram.
     Stejně jako loni pojedeme s BMW 2002 v nezměněné posádce Standa Budil-Petr Vejvoda se servisním a doprovodným týmem v čele se Zdendou Kožmínem.
    To je takový rychlý přehled co nás v této sezoně čeká a my doufáme, že nám zachováte přízeň a přijedete nás podpořit, už se na Vás všechny těšíme:)


Kalendář BMW 2002 2018:
Testovací rz Žiželice      17.3.
Rally Vltava      20.-21.4.
Rally Český Krumlov      18.-19.5.
Rally Pačejov      28.7.
Star rally      24.-25.8.
Rally Příbram      6.-7.10.


Barumka jako ze snu

Vloženo 5.9.2017

    do Zlína jsme vyrazili již ve středu odpoledne, aby jsme na místo dorazili do osmi hodin a stihli tak vyzvednutí itíku a administrativní přejímku. To se podařilo a tak jsme mohli ve čtvrtek od osmé hodiny ranní začít v klidu se seznamovacími jízdami. Začli jsme Semetínem, přejeli na Troják a při cestě zpět na Semetín ještě Slušovice. Toto kolečko jsme dle řádů MČRHA objeli ještě dvakrát a v odpoledních hodinách se přesunuli na RZ Biskupice. Tu jsme také ještě dvakrát zkontrolovali a jeli do servisní zóny, která byla jako obvykle ve Zlíně pod "jednadvacítkou". Tady na nás už čekali kluci, kteří dorazili i s bavorákem a pomalu jsme šli na autogramiádu, kam jsme byli pozváni. V pozdních nočních hodinách jsme pak natrénovali městskou superspeciálku a šli spát.
    Dopoledne jsme jeli na technickou přejímku a těšili se na čtrnáctou resp. na 15:17, kdy jsme měli slavnostní start na Náměstí Míru ve Zlíně. Netrpělivě jsme však vyčkávali na večerní start první rychlostky v ulicích Zlína. Tradičně ji lemovalo neuvěřitelné množství lidí a přesně to dělá z Barumky vrcholný podnik MČR, ale také ME. Rychlostku jsme jeli v solidním tempu a dosáhli čtvrtého času. Když jsme koukali na startovku, ptali se sami sebe, jaké místo můžeme obsadit? Konkurence byla obrovská a jména jako Honza Frei, Honza Krejča, Petr Hustý, francouz Chieusse nebo Neumann s Cosworthem dávala vědět o nelehkém boji. Veděli jsme však, že na ostro se bude závodit až v sobotu a tak jsme se v klidu a s dobrým pocitem koukli na "velké kluky" a po půlnoci šli spát.
    Sobotní ráno nás přivítalo krásným slunečným počasím. My se pomalu přesunuli do uzavřeného parkoviště pro auto. Po půlhodinovém servisu jsme vyrazili na druhou erzetu, kterou byla RZ Biskupice. Hned na startu se nám přihodila lehká komplikace a to desetivteřinová penalizace za ulitý start. Po prvních stovkách metů po neuvěřitelné rozbíječce jsme ještě měli malou krizovku, ale poté jsme našli rytmus a dokončili erzetu na prvním místě. To jsme však věděli, že nás čeká nejtěžší sekce celé soutěže a to Semetín a obávaný, těžký a dlouhý Troják. První jmenovanou bez potíží zdoláváme na čtvrtém místě, ale na Trojáku se děly věci. Cca po dvou kilometrech jsme opustili trať, ale bez sebemenšího poškození našeho bavoráka jsme se vrátili zpět. To nás stálo cca dvě vteřiny. Našli jsme dobrý rytmus a do druhé třetiny jsme předváděli hezký sport, ale ke konci erzety ve Vlčkové jsme na přírodním retarderu vrazili do hromady dříví a bavoráka jsme lehce pošramotili. Naštěstí se nic závažného nestalo a rychlostku jsme dokončili na třetím místě a opanovali tak průběžné druhé místo. Nato jsme se opět vydali do servisu, opravit největší škody a zkontrolovat celé auto. Potom se vydali na RZ Březová, nebo-li Slušovice, kde jsme zajeli opět třetí místo a po výpadku Honzy Krejči se poprvé vyhoupli na celkové první místo. Naši největší francoužští soupeři zaostávali o pouhých 7sec. Opět jsme se vydali do servisu a po opětovné rychlé kontrole auta a nasazení světelné rampy se vydáváme do tankovací zóny pro pár litrů benzínu a opět se vydáváme na obávané dvě rychlostky na Semetíně a Trojáku. Dle časového harmonogramu jsme měli jet druhý Semetín ještě za světla a Troják za šera. Díky hodinovému propadu pojedeme obě vložky za tmy, což bude ještě větší oříšek. Semetín však jedeme ve druhém čase a francouzům ujíždíme o 45vteřin a pevně držíme absolutní vedení. Na Troják se vydáváme s obrovským respektem, zajíždíme ho ve slušném tempu na jistotu Po příjezdu do stopky se dokonce dozvídáme, že jsme ho vyhráli a tak v nás propukla obrovská radost a možná i trochu slziček dojetí, protože nejtěžší, nejzrádnější, ale krásnou BARUMKU jsme absolutně vyhráli. Po krátkém přejzdu na cílovou rampu začaly oslavy, které trvaly až do brzských ranních hodin.
     My jsme tímto potvrdili absolutní vítězství v kategorii II a tímto chci poděkovat všem, kteří nám k tomuto úspěchu pomohli. Zdendovi, Milánkovi a Šárce a Marińákovi, kteří se o bavoráka a o nás starali na každé soutěži, Haničce, našemu FANS, a všem kteří nás podporovali na rychlostkách, nebo na dálku u internetu. Díky Vám všem a my doufáme, že se zase potkáme v příští sezoně v roce 2018.

Petr Vejvoda

Rallye Bohemia (2017)

Vloženo 11.7.2017

    Rozhodlo jedno ubrání plynu
    ...vše začalo již ve čtvrtek odpoledne, kdy jsme si v kulturním domě v Mladé Boleslavi vyzvedli itík, provedli formální přejímku a v šest hodin začali s trénováním náročných vložek Rally Bohemia. Začli jsme RZ2,4 Chloudov a po napsání a jednom zkontrolování jsme se přesunuli na RZ3,5 Zlatá. I tuto jsme napsali a zkontrolovali a spěchali zpět do MB, kde jsme ve večerních hodinách trénovali Městskou erzetu.
    V pátek jsme se do psaní pustili hned od rána, protože před námi bylo ještě hodně práce. Začli jsme erzetou, ve které se nám po dvou vypadnutích v předešlých ročnících moc nedařilo. Jednalo se o RZ6,9 Radostín. I tu jsme rychle napsali a dvakrát zkontrolovali a vydali se na druhé zkontrolování rychlostek z pátku. Odpoledne jsme se vydali na RZ7,10 Cetno a v osm hodin večer na Staroměstskou. Do postele jsme tak šli okolo půlnoci a těšili se na sobotu, až vyrazíme na ostré závodění.
    Hned ráno za námi přijeli kluci i s bavorákem. Nalepili jsme startovní čísla, povinnou reklamu a jeli na technickou přejímku, která se konala hned vedle servisní zóny, která byla umístěna na parkovišti vedle továrny Škoda. Tady udělali pořadatelé velký krok vpřed, kdy byla serviska přesunuta z malého prostoru u brány 13 na tento veliký a přehledný plac.
    Odpoledne jsme už rychle spěchali na slavnostní start, který byl na Staroměstském náměstí, odkud byla odstartována první erzeta. Nesla jméno Městská a byla situována v blízkém okolí startovní rampy. Avšak po projetí cca 70ti posádek soudobých aut se erzeta proměnila v hotový tankodrom, kde chyběly kusy městské dlažby a pořadatelé korigovali rychlost soutěžních aut, aby nedošlo k jejich poškození. To jsem na rally ještě nezažil, aby na vás někdo mával a nutil vás, aby soutěžní auto jelo pomalu z důvodu nejízdnosti daného úseku. Toto nebyl dobrý nápad se zařazením této rychlostky do programu letošní Bohemky. My jsme naštěstí nic neponičili, i když dostal bavorák hodně ran a jeli jsme po dlouhém přejezdu, který byl z poloviny po dálnici a s rychlostním průměrem 65km/h. Časovku jsme v pohodě stihli, i když si spousta posádek v nočním servisu stěžovala, že se to stihnout nedalo. My však stíháme a vydáváme se na RZ2, kterou projíždíme ve čtvrtém čase a vydáme se na nejdelší a asi i nejtěžší rychlostku letošního ročníku. Mezi tím ještě dostáváme zprávu, že v Turnově, kde byl start, hustě prší a tak jsme bavoráka vpředu přezuli na mokré pneumatiky, které jsme s sebou vezli v kufru:-). Rychlostku zdoláváme ve velmi slušném čase, na druhém místě, necelé dvě vteřiny hned za Břéťou Engem. Jedeme opět 50km skoro celé po dálnici do servisu. Tady kontrolujeme auto, zda je vše v pořádku, dolíváme olej do diferenciálu, přezouváme komplet na mokré, nasazujeme světelnou rampu a po dolití benzínu v tankovací zóně se vydáváme znovu po dálnici do podkrkonoší na druhou sekci sobotní etapy. Chloudov zajíždíme v šestém čase a Zlatou ve slušném druhém čase, kdy po nočním servisu odevzdáváme bavoráka do ÚP na výborném druhém místě za Engem.
    Nedělní ráno nás přivítalo proměnlivou oblohou a my čekali, zda-li bude ještě pršet. Nevypadá to, ale auto i tak necháme na mokrých pneu a vyrážíme na Radostín. Je zde vytaháno spousty nečistot a tak se volba obutí zdá být dobrá. Zajíždíme zde druhý čas za Honzou Freiem a to nás vyšvihlo na první místo 16sec do té doby před největšího soupeře Břéťu. Po opětovném přejezdu po dálnici R5, jak byla při letošním ročníku nazvána, jedeme na první Cetno. Vše bylo v naprostém pořádku, ale na zcela suché trati zajíždíme na mokrých pneumatikách až "čtvrtý" čas a Enge tak snížil náskok na 9.8sec a vývoj soutěže tak sliboval drama až do posledního měřeného kilometru. Staroměstskou zajíždíme ve třetím čase a náš náskok se snižuje na 7.7sec. V servisní zóně probíhala celková kontrola auta a přezutí na suchý Hankook. Vydali jsme se na druhou sekci. Radostín byl zrušen kvůli havárii jednoho ze soutěžních aut a byla zvolena objízdná trasa, protože přes cestu ležely dráty vysokého napětí. Věděli jsme tak, že se chleba bude lámat na Cetnu a Staroměstské erzetě. Cetno však zajíždíme opět "až" ve třetím čase a posouváme se tak zpět na druhé místo 3.5sec za Engeho. Poslední vložku zajíždíme 3.3sec před Engem, ale to bohužel o 0.2sec na první místo nestačí. Ještě jsme tak čelili tvrdému útoku Honzy Freie, který stahoval časovou ztrátu ze soboty, kdy ulomil řadící páku.
    Na cílovou rampu jsme tak jeli trošku zklamáni, protože jsme opravdu dělali, co jsme mohli, ale na první místo to prostě nestačilo. Ale i tak místo druhé je velmi dobrý výkon a celý náš tým se tak velmi těší do Pačejova, kde se odehrává čtvrté dějství našeho mistrovství.
    Chtěl bych tímto poděkovat hlavně Standovi, za perfektní a profesionální přístup na tak těžké soutěži, Zdendovi, Milánkovi a Šárce za bezchybný servis a všecny Vás srdečně zveme na Rally Pačejov, který se koná 29.7. kde se určitě zase všichni uvidíme.

Petr Vejvoda

Rallye Český Krumlov
těžká a nevyzpytatelná soutěž!!

Vloženo 24.6.2017

     Letošní "Krumlov" se konal v podobném termínu jako předešlé ročníky a tak byla hrozba, jaké bude počasí. Z minulých let si pamatuji krásné letní počasí s teplotami kolem 25C, ale také poletující sníh, který jsme zažili v předloňském roce. Předpověď však slibovala, že v pátek bude hezké a slunečné počasí v sobotu pod mrakem, ale bez deště, což by bylo dobré.
    Soutěž se konala v obvyklém formátu tzn. sedm rychlostek v pátek dlouho do noci a sedm rychlostek v sobotu.
    My jsme začínali se seznamovacími jízdami až ve čtvrtek, i když se dalo trénovat již ve středu. Věděli jsme, že nás čeká spousta práce a hodně najetých kilometrů v našem černém bavoráku a tak jsme se na trénování vrhli hned v osm ráno po vyzvednutí itíku v Českokrumlovském gymnáziu, kde jsme provedli i formální přejímku. Začali jsme krátkou RZ2,5 Svince, kterou jsme zkontrolovali a jeli na RZ3,6 Ján. Napsali jsme a pokračovali na RZ8,11 Kohout. Tu jsme také napsali a pak obě dvakrát zkontrolovali. Poté se přesunuli na RZ9,12 Malonty, které jsme také pouze zkontrolovali a přesunuli se na RZ4,7 Rožmitál, který jsme museli psát. Po zkontrolování jsme spěchali na RZ 13 Rožmberk, který jsme jenom zkontrolovali a jeli na RZ14 Lipno, které jsme také rychle natrénovali a po rychlé večeři v Českých Budějovicích, kde jsme se setkali s naším kamarádem Filipem šli okolo jedenácté hodiny spát do osvědčeného penzionu nedaleko "Budějovického" výstaviště.     Technickou přejímku jsme měli v 9:47 a tak jsme od devíti vyhlíželi naše kluky, kteří přivezli bavoráka a celé servisní zázemí. Klasicky jsme rychle nalepili startovní čísla s povinnou reklamou. Lepení bylo letos trošku jinačí, protože jsme měli startovní číslo 1 a to přidávalo na větším respektu. Přejímku jsme zvládli bez problémů a rychle. Šli jsme se na chvíli podívat na shakedown, který se konal na výstavišti a po obědě šli na chvíli odpočinout před těžkou soutěží :-)
     Start byl v 17:00. První rychlostkou bylo Výstaviště. V pohodě jsme ji zvládli, zajeli jsme třetí čas a jeli do Českokrumlovské Jelení zahrady, kde byla jako každý rok startovní rampa. Potom jsme se vydali za krásného slunečného počasí na RZ Svince, kterou jsme také zvládli v solidním čtvrtém čase a figurovali tak na druhém místě se ztrátou necelých tří vteřin na Honzu Freie. Čekaly nás ještě dvě vložky, Ján a Rožmitál. První jmenovanou jsme zajeli s menším výletem mimo trať ve druhém čase a poprvé se dostali do čela soutěže. Rožmitál nám sedl dokonale, zajíždíme opět druhý čas a zvyšujeme náskok na prvním místě na 18sec. Věděli jsme však, že nás čeká ještě druhá sekce za tmy a udržet náskok nebude vůbec jednoduché. Čekala nás zastávka v servisní zóně. Tady zjišťujeme, že nám docela dost teče olej z převodovky a tak nezbývá nic jiného, než v každém servisu cca půl litru oleje dolít. Ještě jsme přezuli přední kola z tvrdé směsi na střední a po dolití benzínu v tankovací zóně vyrazili na tmou zahalené tři erzety. Obávaná tma nás opět trochu přibrzdila a na Svincích zajíždíme pátý čas, na Jánu šestý a na Rožmitálu opět pátý. To nás posunulo na čtvrté místo, s tím že na první místo ztrácíme pouze 12 vteřin. Po nočním dlouhém servisu, kde jsme opět dolili olej do skříně a provedli zběžnou kontrolu, odevzdáváme BMW do uzavřeného parkoviště a jdeme spát. Věděli jsme, že sobotní erzety budou hodně těžké. Vypadalo, že se Standa dobře vyspal a osmou rychlostku jsme poprvé na této soutěži vyhráli a posunuli se tak na druhé místo. Čekala nás však nejtěžší rychlostka z celé soutěže a jedna z nejtěžších v našem mistráku, obávané Malonty, kde se dá celá soutěž vyhrát, ale taky se zde dá všechno ztratit. Odstartovali jsme ve svižném tempu, měli jsme ji dobře napsanou v autě nám to makalo, ale kilometr před cílem jsme dostali velikou ránu na spodek auta a bavorák přestal jet. Tím bylo jasné, že kvalitní výsledek z krumlova nepřivezeme. Vypadlo víčko rozdělovače a ustřihlo se tím zajišťovací perko na palci. Než jsme závadu stačili na místě opravit, uběhlo propastných 11 minut. Na této vložce jsme měli bezkonkurnčně poslední čas a propadli se tak do hlouby startovního pole, konkrétně na 24.místo. Čekal nás ještě jeden průjezd výstavištěm. Turistickým tempem ji zvládáme, protože od této chvíle naše taktika zněla: dojet na cílovou rampu. Čekala nás nejdelší sekce měřených úseků. Kohout a hodně rozbité Malonty zajíždíme v sedmém čase a kvůli zasahující sanitce na Rožmberku je erzeta zrušena a jedeme objízdnou trasou. Lipno také v pohodě projíždíme, avšak s výletem mimo trať, ale rychle se vracíme zpět na cestu a ukončujeme letošní opravdu těžký a náročný Krumlov na konečném 17.místě a 3.místě v kategorii II. Po přejetí rampy odevzdáváme auto do ÚP a tímto je opravdový cíl.
    Velké poděkování patří Zdendovi, Milánkovi, Mildovi(Mariňákovi) a Šárce za obětavost jak s autem, tak za trpělivost s námi. Tímto se všichni zase těšíme na další soutěž, kterou je Rally Bohemia v termínu 1.-2.7, kam Vás tímto všechny srdečně zveme.

Petr Vejvoda

Standa Budil a Petr Vejvoda
Králové Šumavy!!!

Vloženo 30.4.2017

    ...ale vše postupně a od začátku. Ačkoli se seznamovacími jízdami začínalo již ve středu, my jsme do Klatov vyráželi až ve čtvrtek ráno. Na ředitelství rally, které bylo umístěno v Janovicích nad Úhlavou jsme dorazili v sedm hodin, kde jsme vyzvedli itinerář, zároveň provedli administrativní přejímku a vyrazili vstříc trénování. Předpověď počasí věstila na pátek celkem hezky s teplotami kolem 10 stupňů, ale v sobotu vytrvalý déšť s teplotami pod 9 stupňů. A tak jsme se hrozili, při pohledu na zasněžené Šumavské vrcholky, zda-li ještě nebude na některých RZ ležet sníh. Naštěstí se tak nestalo, i když jsme při tréninku na sněhové plotny na Srtašínské rychlostce ještě narazili. Ale i ty naštěstí do sobotního rána roztály:-).První jsme začali psát Městskou RZ10 a po rychlém zkontrolování se přesunuli na polookruhovou RZ1/4 Petrovická. I tu jsme rychle zmákli a mazali na RZ3 Činov. Opět rychle napsat, zkontrolovat a už jsme uháněli na jednu z nejtěžších rychlostek na letošní Vltavě na RZ2/5 Koráb. Letos se jel v opačném směru než loni, tak jsme ho opět celý psali, pouze jednou zkontrolovali a poslední třetí průjezd si nechali na páteční dopoledne, stejně jako Strážovskou RZ6/11 a asi nejtěžší a nejdelší Strašínskou RZ 7/12. Asi okolo čtvrté hodiny jsme natrénovali Hoslovickou RZ8/13 a pak nejkratší klasickou rychlostku Tedražickou. Měli jsme toho celkem plné kecky a to nás ještě čekalo Welcome party v Klatovech, které pořádalo ředitelství Historic Vltava Rally. Po krátkém zahájení a výborné večeři jsme odjeli do penzionu U Jandů v Úborsku, kde jsme i jako předloni spali. I letos tu bydlelo spousta posádek z Finska a Švédska které se účastnily ME Historic Vltava Rallye.
    Do pátečního chladného rána jsme vstávali již v sedm hodin a po rychlé snídani jsme už netrpělivě vyhlíželi kluky, kteří přivezli našeho krásného bavoráka. V rychlosti jsme nalepili startovní čísla s povinnou reklamou a jeli na technickou přejímku, kterou jsme měli deset minut před devátou. Po svižném vyřízení bez jakýchkoliv komplikací jsme vyrazili zkontrolovat zbylé čtyři rychlostky a už se těšili na slavnostní start, který byl jako každý rok na Klatovském náměstí. Bylo krásné počasí, svítilo slunce a bylo celkem i teplo a my se těšili na start první RZ. Se startovním číslem 52 jsme otvírali startovní pole MČRHA. I když jsme za posledním "evropanem" se Škodou Felicia měli rezervu 7 minut i tak jsme ho asi v první třetině zkoušky dojeli. Rychle nám ale uhnuli a tak časové manko bylo minimální. Po cíli rychlostky zjišťujeme, že po celkem kvalitním výkonu zajíždíme třetí čas za Honzou Frejem, který nám nadělil 15sec a my tušili, že to bude hodně silný soupeř. Přesunuli jsme se na Koráb. I tady se jsme jeli dost rychle. Dosáhli jsme ale až čtvrtého času a posunuli se na celkové čtvrté místo. Auto fungovalo naprosto skvěle, akorát si Standa trochu stěžoval na tuhé řazení u nového pětikvaltu. Po kontrole bavoráka v servisní zóně a přezutí zadku na měkčí pneumatiky jsme vyrazili vstříc RZ3-Klatovskému okruhu. I zde se v autě cítíme velmi dobře a zajíždíme druhý čas a posouváme se na třetí místo za Petra Hustého a Honzu Freje, který nám všem postupně ujíždí. Bohužel zde odstoupil náš velký soupeř Honza Krejča, kterému se vysypala převodovka. Na RZ4 se vydáváme již za šera a po kvalitním a bezchybném výkonu přejíždíme na tmou zahalený koráb. Máme z této rychlostky se Standöu každý rok veliký respekt a ani letos tomu nebylo jinak. Jeli jsme na jistotu a zajeli pátý čas. Celkově si tak bezpečně držíme třetí příčku celkově a po opětovném zastavení v posledním pátečním servisu, po zběžné kontrole bavoráka ho odevzdáváme do ÚP a kolem půlnoci jdeme spát.
    Probouzíme se do sobotního chladného rána a těžké černé mraky na obloze nevěstí žádné hezké počasí. Po vyzvednutí auta z ÚP přezouváme vpředu na suché pneumatiky dopředu a řízlé slicky dozadu. V kufru si vezeme dvě mokré gumy a vydáváme se na Strážovskou RZ. Tady již začíná poprchávat. Zajíždíme druhý čas, což je po ránu super a jedeme na Strašínskou erzetu, kde prší ještě víc a my po rychlém rozhodnutí přehazujeme přední suché pneumatiky za mokré. Zde zajíždíme opět druhý čas a poprvé porážíme Honzu Freje, který si ale drží bezpečný náskok v čele soutěže. Odstupuje však Petr Hustý s Mercedesem na závadu elektroniky a my se tak posouváme na celkové druhé místo. Přesouváme se na RZ8, kde déšť slábne a tak zpět přehazujeme suché pneu. Tato rychlostka je však zrušena pro únik oleje a tak jedeme objízdnou trasou na krátkou Tedražickou rychlostku. Déšť opět zesiluje a my opět měníme pneumatiky za mokré. Jen tak tak stíháme časovku a vyrážíme vstříc RZ. Po laxním přístupu "Start Marshala" ztrácíme hned na startu min 10sec a v této rychlostce zajíždíme až čtrnáctý čas, ale celkové druhé místo bez problémů udržujeme. Jedeme za stálého deště na městskou RZ, kde zajíždíme pátý čas a podruhé Honzu porážíme. Pokračujeme do servisu, bavoráka přezouváme komletně na mokré pneumatiky, opět probíhá rutyjní kontrola a vydáváme se vstříc posledním čtyřem vložkám. Na Strážovské opět zajíždíme druhý čas a Strašínskou po parádním výkonu vyhráváme. Na Hoslovické rychlostce začínalo drama. Frejovi začala jít škodovka na tři válce, my tuto erzetu vyhráli a porazili ho o čtyřicet vteřin. Jedeme v silném dešti na poslední rychlostku, ale věděli jsme, že když Honza neudělá fatální chybu, náskok na prvním místě bez problémů udrží. Ve stopce poslední erzety se však dovídáme, že vlétl do příkopu a ztratil cca minutu a půl. Tím pádem jsme se dostali na první místo s náskokem 40sec, druhý pak Honza a třetí Břéťa Enge. Po krátkém závěrečném servisu se dovídáme, že na přejezdu do servisu Břéťovi vypověděla Škodovka službu a ze soutěže odstupuje. To nás oba mrzelo, protože by si třetí místo opravdu zasloužil. Na třetí místo se tak posunul Petr Michálek s Romanem Maryškou.
    My jsme se tak těšili na slavnostní cíl a vyhlášení vítězů na cílové rampě. Zážitek to byl opravdu krásný. Poté jsme ještě jeli na závěrečnou technickou kontrolu, která proběhla absolutně bez problémů.
    Byl to hodně náročný víkend, ale s tou nejkrásnější tečkou, kterou si nejvíc zaslouží Standa. Dal si tak krásný dárek k narozeninám, které slaví v pondělí 24.dubna. A já mu za všechny chci popřát hodně zdraví, štěstí, lásky a spoustu těchto krásných pocitů, které prožíval tady v Klatovech a radoval se z prvního místa. Tak Stando, ať ti to pořád jezdí tak dobře!!!!
    A samozřejmě chci poděkovat Milánkovi, Zdendovi Mariňákovi a Šárce, že to s námi v té zimě vydrželi, starali se o BMW a o nás. Děěěkuuujeeeme.
    Další soutěží je Rally Český Krumlov 19.5.-20.5. kam se všichni moc těšíme a tímto Vás všechny zveme.

Galerie

26. Historic Vltava Rallye 2017 | 52 | Stanislav Budil - Petr Vejvoda


Petr Vejvoda

Testovací RZ Žiželice (2017)

Vloženo 25.4.2017

    Zimní přestávka nám pomalu končí a pomalu přichází na scénu sezona 2017. Vždyť velký mistrák startuje již tento týden Valašskou rally ve Valašském Meziříčí.
    My jsme ale tento týden vyrazili do Žiželic, na tzv. Testovací rychlostní zkoušku. Vyjeli jsme v osm hodin z Prahy a ještě v pátek nikdo z nás nevěřil, jaké počasí se na nás v sobotu připravuje. Vyrážíme za mírného deštíku a věříme tomu, že se počasí alespoň trochu umoudří. Opak byl pravdou. V okolí Žiželic se spustil déšť a k tomu ještě celkem silný vítr. Formát testování byl stejný jak každý rok. Jede se jedna RZ dopoledne a tato rychlostka v opačném směru odpoledne. Obuli jsme bavoráka na řezaný slick a jeli jsme natrénovat resp. zkontrolovat rozpis z minulých ročníků. Nebojte se, netrénovali jsme v rozporu s předpisy. Tady v Žiželicích se smí trénovat se soutěžními vozy. Po jediném kontrolním průjezdu jsme počkali do jedenácté hodiny, kdy už se začalo jezdit na čas. Po neskutečně proklouzaném prvním průjezdu jsme mazali do servisní zóny, která byla umístěna v areálu firmy Crocodile pro mokré pneumatiky.

Ve druhém už to bylo o poznání lepší, ale i tak to hodně klouzalo díky vytahanému blátu a velkému množství vody. Ale když jsme koukali na oblohu, tak jsme postupně zjišťovali, že to lepší nebude. Vítr pořád zesiloval, déšť sice trochu ustával, ale i tak to pořád stálo za prd. Našim cílem bylo, zase si na závodní auto trochu zvyknout, ale hlavně vyzkoušet novou pětirychlostní převodovku, brzdy a průběh motoru s ostrou vačkou. Standa říkal, že je pětikvalt super, ale na řazení si musí trochu zvyknout. I Eda Patera, který se do Žiželic přijel podívat říkal, že tam kvalty pěkně padají. Brzdy jsme moc neodskoušeli, protože to na tom bordelu a vodě moc nešlo. Po pěti průjezdech této rychlostky, přičemž v posledním průjezdu usedl do kokpitu BMW na místo spolujezdce Milan Fulín, jsme skočili do místního kulturáku na oběd a po obědě vyrazili na druhou vložku, která se jela v opačmém směru. My jeli se Standou dvakrát, opět začínalo pršet a trať RZ klouzala snad ještě víc než dopoledne. Nakonec Standa svezl i Zdendu, který se prý jízdou kochal:-) Okolo čtvrté hodiny jsme všechno sbalili naložili auto a jeli domů.
    Snad jsme na tu novou sezonu dostatečně připraveni a všichni už se těšíme na ostrou porci měřených kilometrů, která bude na Historic Vltava rallye (Rally Šumava) ve dnech 21.4-22.4, kam Vás tímto všechny srdečně zveme.

Petr Vejvoda

Testovací RZ Žiželice 2017 | 26 | Stanislav Budil - Petr Vejvoda
BMW 2002 Budil Vejvoda Žíželice 2017 RZ1
BMW 2002 Budil Vejvoda Žíželice 2017 RZ2
BMW 2002 Budil Vejvoda Žíželice 2017 RZ
BMW 2002 Budil Fulin Žíželice 2017 RZ5
BMW 2002 Budil Kožmín Žíželice 2017 RZ9


Vítáme Vás všechny v sezoně 2017!

Vloženo 8.2.2017

    Vítáme Vás všechny v sezoně 2017 a chtěli bychom Vám připomenout naše plány a starty v jednotlivých soutěžích v letošním roce.
    Už asi tradičně zahájíme sezonu na tzv. Testovací RZ v Žiželicích a poté se už přesuneme na tratě ostrých rychlostních zkoušek, které začnou koncem dubna na Rally Vltava Historic, která je tradičně zahrnuta i jako mistrovství evropy historických automobilů. Dále pak bude koncem května následovat těžká a nevyspitatelná Rally Český Krumlov, začátkem letních prázdnin pojedeme prolomit smůlu po dvou odstoupeních v roce 2014 a 2015 na Rally Bohemia. Dále pak bude následovat naše skoro domácí a krásná soutěž v Pačejově a jako vrchol mezi soudobými vozy bude na konci srpna zlínská Barumka, která je jako vloni vypsána i jako MČRHa. Dle výsledků v odjetých soutěží potom ještě Rally Jeseníky v zářijovém termínu a jako poslední v půlce října Rally Vsetín.
     Stejně jako v uplynulé sezoně se chystáme do boje o body v kategorii II s opraveným a zrepasovaným žlutobílým bavorákem víceméně beze změn. Akorát jedna jediná změna bude, že pojedeme s pětirychlostní převodovkou oproti letům minulým, kdy byla převodovka čtyřstupňová. I posádka zůstává nezměněna, to znamená Standa Budil a Petr Vejvoda. Servisní a doprovodný tým se také nemění a kluci Milánek Jirota, Zdenda Kožmín a Milan Fulín se na sezonu také těší a opět nám dají na závodech maximum všeho, co nám na očích vidí. Tak to je takový rychlý souhrn co nás čeká. Doufáme, že nám zachováte přízeň a budete nás podporovat, abychom obhájili titul v kategorii II stejně jako vloni.
    Díky moc a už se na Vás všechny moc těšíme:-)

Kalendář BMW 2002 2017

5.3.        Testovací RZ Žiželice
21.-22.4.        Rally Vltava historic MČRHa
19.-20.5.        Rally Český Krumlov MČRHa
1.-2.7.        Rally Bohemia MČRHa
29.7.        Rally Pačejov MČRHa
25.-27.8.        Barum rally Zlín MČRHa
16.9.        Rally Jeseníky MČRHa
14.10.        Rally Vsetín MČRHa


SVK Rally Příbram (2016) aneb vítězná euforie nekončí!!!

Vloženo 4.10.2016

    Se seznamovacími jízdami začínáme již ve čtvrtek, kdy jsme si v brzských ranních hodinách vyzvedli na letišti ve Dlouhé Lhotě itinerář a zároveň udělali i formální přejímku. Jeli jsme na RZ 1-5 Bohutín-Sádek, kterou jsme zkontrolovali a mírně poopravili a vydali se na nejdelší test RZ2,6 Hvožďany-Leletice. Jednalo se nejdelší rychlostku, která měřila necelých 20km a proto jsme se ji snažili pečlivě napsat a zkontrolovat, jelikož jsme věděli, že zrovna na této rychlostce by se mohl"lámat chleba".
    Po této jsme se přesunuli na RZ3,7 Starosedlský Hrádek-Nestrašovice. Tato rychlostka byla okruhová a tak trénování bylo rychlé a my se vydali na RZ9,12 Bohutín-Sádek. Opět tuto vložku rychle kontrolujeme a poopravujeme drobné chyby. Poté se vydáváme pro nás na zcela novou rychlostku Hostomice-Buková. Jedná se o kratičký měřený test, který se hodně podobá závodům do vrchu. Tímto naše čtvrteční trénování končí.
    V Pátek jsme natrénovali dvě zbývající, Standovy domácí rychlostky Sestrouň-Křečovice a Nalžovice-Líchovy. Páteční seznamovací jízdy se směly provádět pouze do 12ti hodin a tak se neflákáme a tyto dvě vložky rychle píšeme a kontrolujeme. Po obědě vyrážíme do servisní zǒny, která je tak jako každý rok umístěna na letišti ve Dlouhé Lhotě, kde nás v 15:45 čeká technická přejímka. Díky povolenému předčasnému příjezdu ji bez problémů absolovujeme okolo druhé hodiny a už se těšíme na sobotní ostré kilometry.
    Po projetí první časovou kontrolou se vydáváme vstříc první rychlostní zkoušce, kterou je Bohostice-Milín. Na této vložce se nám obzvláště daří a zanamenáváme první čas, o necelé dvě vteřinky před Honzou Krejčou. Je krásné počasí a my obuli bavoráka na střední směs a zdá se to být dobrá volba. Přesouváme se na RZ2, kde po svižném tempu zaznamenáváme čtvrtý čas. Na velice rychlé třetí rychlostce zajíždíme opět po velice svižném tempu třetí čas, hned za Jírovcem a Krějčou. Na RZ4 zajíždíme druhý čas a přesvědčujeme se tak, že to není tak špatná rychlostka, jak jsme si mysleli při seznamovačkách. Míříme do Dlouhé Lhoty na přeskupení a poté do servisní zóny, kde po zběžné kontrole přezováme bavoráka na tvrdé pneumatiky.
    RZ5 byla pro velký rychlostní průměr zrušena a tak se po volném průjezdu přesouváme na RZ 6. Mysleli jsme si, jaký na této rychlostce budeme mít dobrý čas ale při pohledu na časomíru zjišťujeme, že jsme dosáhli až třetího času a tak se mírně zklamaní vydáváme na okruhovoý test č.7, kde jsme dosáhli druhého času v jedné sekundě s Jírovcem a Freiem. Přesouváme se tak na poslední sobotní rychlostku Hostomice-Buková, kam se těšíme, protože v prvním průjezdu se nám tato rychlostka moc líbila. Dosahujeme zde až čtvrtého času, ale necelou vteřinku od prvního. Jedeme do servisu a po opětovné zběžné kontrole odevzdáváme auto do UP a jdeme spát na druhém místě absolutně a prvním v naší kategorii.
    V neděli vyrážíme brzo ráno, aby jsme stihli první nedělní časovou kontrolu. Je po dešti, pofukuje nepříjemný větřík a počasí nevěstí nic dobrého. Přezouváme tak auto dopředu na střední suchou směs a dozadu na řízlý slick, protože po noční přeháňce jsou cesty dosti ovlhlé a vyrážíme na devátou rychlostku Bohutín-Sádek, kde zaznamenáváme o několik desetinek čtvrtý čas, ale i to nás pousouvá na první místo, protože Jirka Jírovec nestihl časovou kontrolu 8 a dostal 70sec penalizaci. Jedeme tak na Sedlčansko na desátou vložku. Cca tři kilometry od startu desáté rychlostky nám to neskutečně klouzalo a proto si myslíme, že dosažený čas nebude úplně výborný, ale po chvilce se dovídáme, že jsme dosáhli nejlepšího času a tak v klidu dojíždíme na RZ11, kde zaznamenáváme až čtvrtý čas, kdy v průběžném pořadí zůstáváme na prvním místě, ale pouhých 1.3sec je za námi Honza Krejča a toto slibuje boj až do posledních kilometrů. My opět míříme do servisní zóny a přezováme bavoráka vpředu na mokré pneumatiky a vzadu necháváme řízlý slick, protože dle informaci na Bohutíně prší, ale na Sedlčanské sekci je zatím sucho. Na Bohutíně zajíždíme až dvanáctý čas a ve stopce se k nám dostala informace, že Honza Krejča udělal chybu a havaroval a my tak přemýšlíme, zda se klukům nic nestalo. Později se dovídáme, že je vše v pořádku, z čehož máme radost.
    Náš bavorák není vhodně obutý na tolik vody a modlíme se tak, aby na zbylých dvou erezetách tolik vody nebylo. Ale opak je pravdou a my po příjezdu do Sestrouně zjišťujeme, že regulérně leje. Po bezproblémovém projetí této vložky zaznamenáváme druhý čas a přopravujeme se tak na poslední rychlostku, před kterou jsme měli 15ti sekundový náskok před Freiem. Zaznamenáme zde sice až šesté místo, ale první místo absolutně bezpečně udržujeme a těšíme se na cílovou rampu na přadávání pohárů.
    Po slavnostním ceremoniálu ještě jedeme na závěrečnou technickou kontrolu, kde máme všechno opět v naprostém pořádku. Co na závěr? Sezona 2016 byla jako z pohádky. Po pěti startech a pěti vítězstvích jsme si předem zajistili titul v kategorii 2. Výbornými výsledky jsme zasáhli v Krumlově na Barumce a v Příbrami do absolutního pořadí. Tímto chci poděkovat Standovi za perfektní výkon, klukům mechanikům Milánkům Jirotovi a Fulínovi, Zdendovi Kožmínovi, Haničce za podporu a trpělivost a všem, kteří jste nám v této mistrovské sezoně drželi palce a podporavali nás na erzetách nebo z domova.
    Ještě jednou všem moc děkujeme a tešíme se nashledanou v příští sezoně v roce 2017.
Petr VejvodaStar Rally Zlín historic (2016)

Vloženo 4.9.2016

    Na devátý ročník této soutěže, která je součástí legendární Barum Rally Zlín jsme vzrazili natěšeni již ve středu v odpoledních hodinách. Po příjezdu do Zlína na nás opět dýchla atmosféra této legendární soutěže. Pro zlínský region je Barumka nejenom rally, ale i kulturní a společenská akce.
    Ve čtvrtek jsme brzo ráno skočili pro itinerář a zároveň provedli administrativní přejímku. Začali jsme se seznamovacími jízdami a to RZ4-Hošťálková. Tuto necelých 14km dlouhou vložku jsme napsali a dvakrát překontrolovali a jeli na RZ5-Semetín. Tady jsme také rychle zkontrolovali a po obědě vyrazili na RZ2-Březová a nejdelší a pro nás asi nejtěžší RZ2-Košíky. Tyto rychlostky jsme opět rychle napsali a zkontrolovali a vraceli se do centra soutěže Zlína, kde jsme se setkali s Milánkem a Zdendou, kteří již přivezli našeho krásného bavoráka.
    Od půl jedné noční jsme pak ještě trénovali městskou, okruhovou rychlostku. Hned po ránu na nás čekala technická přejímka, která byla umístěna přímo v servisní zóně, ve dvacáté ulici ve Zlíně. Díky tomu nemusely soutěžní vozy složitě přejíždět a vše bylo na jednom místě, což byl od pořadatelů hodně dobrý tah.
    Po slavnostním startu, který byl na náměstí Míru jsme netrpělivě čekali na start první erzety v ulicích města. Po absolovování třech kol jsme zaznamenali pátý čas absolutně a druhý v kategorii 2, čtyři vteřiny za Alešem Jirátkem. Jeli jsme na středně tvrdé směsi pneumatik a podle Standy to nebyla úplně správná volba. Po této rychlostce jsme šli koukat na soudobá auta a okolo jedné hodiny ranní šli spát a tešili se na sobotu.
    Auto jsme vyzvedávali v deset hodin a šest minut z uzavřeného parkoviště, zavítali na třicetiminutový servis, kde jsme přezuli na nejtvrdší směs a vydali se vstříc RZ2. Tady bez větších problémů zajíždíme čtvrtý čas, avšak na Aleše ještě ztrácíme necelé dvě vteřinky. Opět míříme do servisu a po rutijní kontrole bavoráka vyrážíme na nejtěžší test Košíky. Zde zajíždíme první čas absolutně se sedmnáctisekundovým náskokem na nebližšího Jirku Jírovce a posouváme se na třetí místo a první v kategorii. Po opětovné třicetiminutové zastávce v servisu se přemisťujeme na RZ4 a RZ5. Na čtvrté rychlostce zajíždíme druhý čas a posouváme se na druhé místo absolutně. Třetí Honza Krejča na nás ztrácí pouhých sedm vteřin a jedenáct vteřin Jírovec, což naznačovalo neskutečnou bitvu na poslední rychlostce Semetín o pódiová umístění. Asi tři kilometry před cílem však udělal Honza Krejča chybu, která ho stála cca čtyři minuty. My jsme v hodně svižném tempu tuto rychlostku dokončili opět na druhém místě a tak druhé místo absolutně v hodně nabité konkurenci jsme uhájili a těšili se na cílovou rampu.
    V tu chvíli nám to asi oboum nedošlo, ale toto krásné umístění na Barumce patří jednoznačně k našim největším úspěchům. Vyhráli jsme i naší kategorii a tak se ještě více těšíme do Příbrami, která se koná 1.-2.10., kam Vás opět všechny srdečně zveme.
    Ještě musíme poděkovat Všem, co nás podporavali a drželi palce na erzetách u PC a kdekoliv možně. Velké díky patří samozřejmě Milanovi a Zdendovi a Haničce, která nám také držela palce ve Zlíně.

    Takže v Příbrami opět nashledanou.
Petr Vejvoda

Rally Agropa Pačejov(2016)

Vloženo 4.8.2016

    Na naší oblíbenou rally jsme vyrazili až v pátek ráno a to proto, že se jednalo pouze o jednodenní soutěž. Formát rally i jednotlivé rychlostní zkoušky se z větší části podobaly minulým ročníkům a tak jsme hodně rozpisu pouze kontrolovali a opravovali drobné nedostatky. Jako každý rok jsme vyrazili i se závodním BMW zaparkovali ho u benzinky v Horažďovicích a jeli do areálu firmy Agropa v Olšanech pro itinerář, kde jsme udělali rovnou i formální přejímku.
    Okolo půl deváté jsme začali se seznamovacími jízdami hned na první vložce, kterou jsme zkontrolovali a jeli jsme na nejdelší erzetu č.2 Čečelovice-Čečelovice, kterou jsme opět pouze zkontrolovali. Po poledni se přesouváme na RZ 4,8 Horažďovice-Komušín. Tato rychlostka se jelo oproti loňskému roku v opačném směru a proto jsme ji museli napsat. Po dvou kontrolních průjezdech jsme se přesunuli na poslední rychlostní zkoušku Doubravice-Leskovice, kerou jsme z větší části také pouze zkontrolovali a uháněli zpět do Horažďovic, kde nás čekala technická přejímka. Ta proběhla tak jako na každé soutěži bez nejmenších problémů. Naložili jsme bavoráka na vlek a odvezli ho do servisní zóny, která byla opět na letišti v Tchořovicích a jeli do Štetkovic, kde jsme spali a těšili se na sobotu na závody. Startovní čas jme měli až v půl jedenácté ze startovní rampy, která byla v Horažďovicích u kina a vyrazili jme na první vložku Nehodív-Strážovice, kterou ve svižném tempu projíždíme a zaznamenáváme o 15sec lepší čas než loni. Přesunuli jsme se na druhou-nejdelší rychlostku a bez problémů absolovujeme i tu a míříme do servisní zóny, které ale předchází krátké přeskupení na 6.místě absolutně. Po nezbytné kontrole a přezutí předku na tvrdé pneumatiky vyrážíme po tankovací zóně vstříc nejdelší sekci celé soutěže, která čítala čtyři rychlostky.
    Na první z nich což byla RZ3 zaznamenáváme opět solidní čas v první šestce a jedeme na RZ4 Nehodív-Strážovice, na které nám bavorák začíná jít na tři válce. Přesouváme se na RZ5 tzv. muničák. Celou erzetu jedeme na tři a cítíme, že je zle. Do toho jsme ještě na této rychlostce trefili kamen ohnuli řízení a ještě nám samovolně začal pískat Oni systém. Dojíždíme hodně pomalu do cíle této erzety a přemýšlíme, kolik asi dostaneme od konkurence v naší kategorii. Naštěstí to bylo pouze 20 vteřin od Aleše Jirátka a tak si udržujeme prozatímní první místo v kategorii 2 a jedeme na 14km dlouhou rychlostku Čečelovice a po příjezdu do ČK se dovídáme, že je rychlostka zrušena. To nám nahrálo do karet, protože nebudeme nabírat časovou ztrátu. Po volném průjezdu spěcháme do servisní zóny a pokusíme se dát bavoráka dohromady výměnou svíček a zapalovacích kabelů. To však nepomáhá a my na poslední chvíli na radu Pavla Bašty zkoušíme dát do správného směru jeden z difuzorů v karburátoru. Po krátkém vyzkoušení zjišťujeme, že chyba byla opravdu ve špatně natočeném difuzoru u kterého se povolil zajišťovací šroubek. Tímto bychom chtěli ještě jednou Pavlovi poděkovat za cennou radu.
    Po hektickém příjezdu do ČK 12sec před koncem našeho časového limitu a po nezbytném natankování, vyrážíme vstříc posledním dvěma rychlostním zkouškám. Na nich opět na čtyři válce zajíždíme solidní časy a míříme tak na cílovou rampu do Horažďovic. Dokončili jsme tuto soutěž v nabité konkurenci na 6.místě absolutně, 1.místě v kategorii 2 a 1.místě ve skupině C3. Tento výsledek byl i dárkem k mým kulatým narozeninám, které jsem tento den oslavil. Chtěli bychom tak poděkovat klukům v servisu Milanovi Fulínovi a Zdendovi za bezchybný výkon a všem, kteří nás podporovali a fandili nám.
    Naší další soutěží bude vrchol domácího šampionátu, kterým je Barum rally Zlín, 26.-28.8, kam Vás tímto všechny srdečně zveme.
Petr Vejvoda

Rallye Český Krumlov(2016)

Vloženo 28.6.2016

    Do Krumlova jsme se vydali ve čtvrtek ráno, protože jsme věděli, že se dá celá soutěž natrénovat za jeden a půl dne. Ředitelství rally bylo tradičně umístěno v Českokrumlovském gymnáziu, kde jsme si hned po ránu vyzvedli itík, rovnou jsme udělali formální přejímku a vydali se vstříc seznamovacím jízdám.
    Začli jsme nejkratší klasickou a novou polookruhovou zkouškou "Svince", která se směla trénovat do jedenácti hodin a jeli jsme psát pro změnu nejdelší a nejtěžší rychlostku "Ján". Těsně před obědem jsme jeli zkontrolovat RZ 2/5 "Rožmitál", který jsme měli napsaný z minulých ročníků a po krátkém obědě jsme se vydali na "Malonty", které jsme opět jenom zkontrolovali a vydali se na RZ 9/13 "Rožmberk", kterou jsme celou psali. Byla to rychlá akce, protože rychlostka měřila pouhých 6.63km. Na poslední vložku, kterou bylo "Lipno" jsme dorazili asi okolo šesté hodiny a po opětovném zkontrolování a drobných opravách jsme dokončili čtvrteční trénování.
    V pátek jsme brzo vstávali, neboť Milánek se Zdendou už byli před Českobudějovickém výstavišti a netrpělivě na nás čekali, abychom polepili bavoráka startovními čísly a povinnou reklamou a jeli na technickou přejímku. Ta proběhla rychle a bez nejmenších problémů a my tak mohli natrénovat poslední rychlostku, kterou bylo "Výstaviště". Po obědě a krátkém odpočinku na hotelu jsme se v odpoledních hodinách postavili na start první RZ-Výstaviště, kterou projíždíme ve svižném tempu a přesouváme se na slavnostní start do Českokrumlovské Jelení zahrady. Přejíždíme startovní rampu a čekají nás opravdové závody s nevyspytatelným počasím. U Lipna se honí četné bouřkové mraky a my jsme dostali zprávu o tom, že v okolí Malont a Kaplice se přehnala veliká bouřka se silným krupobitím a tak jsme v servisu obuli bavoráka na mokré pneumatiky.
    Na druhé RZetě, kterou bykl Rožmitál je ůplné sucho a tak se obáváme zda-li volba mokrých gum nebyla špatná. Ale opět přichází zpráva, že na RZ3-Ján je úplně mokro. Když jsme na tuto vložku dojeli, dozvěděli jsme se, že je rychlostka zrušena. To pro nás nebyla ůplně dobrá zpráva z důvodu volby pneumatik, protože jsme věděli, že poslední rychlostka v této sekci "Svince" je úplně suchá. Tuto krátkou, okruhovou zkoušku zdárně absolovujeme a přesunujeme se do servisní zóny, kde nasazujeme světelnou rampu a na zadní kola obouváme suchou směs. Následují dvě rychlostky v této sekci, kterou je opět Rožmitál a Ján. Rožmitál v pohodě projíždíme i když se chvílemi objevuje mlha a přesouváme se na poslední v této etapě a nejdelší rychlostku v této soutěži, kterou byl Ján. Podmínky na této rychlostce byly opravdu hodně těžké, byla tma, mokro a všudepřítomná mlha. My ji však s pár krizovkami velice svižně projíždíme a s odstupem času se dozvídáme, že jsme na ni zajeli druhý čas absolutně a to nás hodně namotivovalo na sobotní den. Po třičtvrtěhodinovém servisu odevzdáváme bavoráka bez jediného škrábanečku do ÚP a unaveni jdeme spát, protože na nás všechny čekala těžká druhá sobotní etapa.
    Ráno se probouzíme za svitu slunce bereme si BMW z úpéčka, přezováme celé auto na suché pneumatiky a odjíždíme na první zkoušku sobotní etapy, kterou byly "Svince". Vše se odehrává v naprosté pohodě, ale před startem této vložky se dozvídáme, že RZ Malonty je zrušena kvůli páteční silné bouřce a tak ji projíždíme pouze volným průjezdem. Dostáváme na rychlostku č.9-Rožmberk. Tato vložka je krátká a my na ni zaznamenáváme opět hodně rychlý čas, který nás posouvá na třetí místo absolutně a první v kategorii 2. Spěcháme zpět do Českých Budějovic, kde absolovujeme s malou chybkou cca tří sekund rychlostku Výstaviště a po zastávce v servisní zóně, kde s sebou berene do kufru dvě mokrá kola po informaci, že má v nejbližších chvílích opět začít pršet. Malonty jsou i v druhém průjezdu zrušeny a tak na ná čekají pouze dvě rychlostky na ztažení dvacetisekundové ztráty na druhého Michálka se Suzuki Swift. Těsne před startem RZ Lipno se spouští silný déšť, my vyndaváme dvě mokrá kola z kufru a obouváme je na předek. Po této těžké ryclostce, co se týká charakterem a hlavně opravdu velkou průtrží mračen, se v cíli dizvídáme, že jsme manko smazali a dostali se tak na druhé místo absolutně, což jsme na začátku soutěže ve velmi silné konkurenci ani trochu nečekali.
    Poslední rychlostkou byl také totálně promáčený druhý průjezd pouze 6.63km dlouhým Rožmberkem. Ten v pohodě projíždíme a v cíli kontrolujeme časy s Michálkem. Jeli jsme úplně stejný čas a tak se těšíme do Jelení Zahrady na startovní rampu, kde si odvážiíme poháry za druhé místo absolutně a první místo v kategorii 2.
    Opět musím poděkovat Standovi za perfektní výkon, klukům Milánkovi a Zdendovi a všem kteří nás podporovali. Rally Bohemia vynecháváme a tak se se všemi těšíme naschledanou na Rally Pačejov, která se koná 30.7., kam Vás všechny srdečně zveme.
Petr Vejvoda

Historic Vltava Rallye (2016)

Vloženo 11.5.2016

Na tuto legendární a v naší zemi nejstarší rally jsme po roční pauze vyrazili až ve čtvrtek, i když výdej itinerářů a seznamovací jízdy probíhaly již od středečního odpoledne. My jsme však dorazili až ve čtvrtečních brzských ranních hodinách. Výdej itinerářů byl umístěn v Janovicích nad Úhlavou a po rychlém vyzvednutí itíku a administrativní přejímce jsme se vydali vstříc seznamovacím jízdám. Ve čtrtek se směly trénovat RZ Strašínská, Drážovská, Tedražická, Čínov, Městská a Shakedown.
     Dopoledne jsme v klidu a pohodě natrénovali dvě nejdelší 16ti kilometrové rychlostky a po rychlém obědě vyrazili na nejkratší 6,59km Tedražickou. Po této rychlostce jsme vyrazili na Shakedown a pak rychle na Klatovský okruh, který jsme museli kompletně napsat, protože se oproti minulým ročníkům jel v opačném směru. No a v pozdějších odpoledních hodinách jsme natrénovali Městskou RZ.
     Všechno nám vycházelo v úplné pohodě a večer jsme ještě vyrazili na slavnostní raut, který se konal k příležitosti 25.ročníku Historic Vltava Rallye. Šli jsme však brzo spát, protože v pátek v 7hod ráno již Milánek se Zdendou přivezli do Janovic bavoráka a nás čekaly technické přejímky, které probíhaly bez zbytečného prodlužování a v naprosto přátelské atmosféře. Hned po nich vyrážíme natrénovat zbylé dvě rychlostky z páteční etapy. V rychlém sledu jsme najeli nejdelší vložku Koráb , který měřil 18,15km a upalovali napsat a natrénovat Andělickou, abychom stihli Shakedown, který byl situován nedaleko Janovic nad Úhlavou. Ten díky silnému provozu projíždíme pouze dvakrát a připravujeme se na slevnostní start na klatovském Náměstí Míru. V 16:44 klatovské náměstí opouštíme a vydáváme se vstříc první rychlostky, kterou byl Klatovský okruh. Po svižném absolovování povinných třech a půl kol a po krátké patnáctiminutové zastávce v servisní zóně vyrážíme na legendární rychlostku Koráb, kterou jsme si náramě užili a po rychlé třetí rychlostce s vracíme do servisu, kde provádíme sběžnou kontrolu bavoráka, měníme kola a nasazujeme přídavná světla na večerní sekci.
     Celý den panovalo krásné slunečné počasí, avšak s přibývajícím časem se dost citelně ochlazovalo. Po vypršení 30ti minut v servisní zóně vyrážíme za úplné tmy na RZ Koráb a Andělickou, které bez nejmenších problémů projíždíme a poté míříme zpět do servisu, kde po kontrole bavoráka a sundání světel odevzdáváme auto do uzavřeného parkoviště a unaveni po náročném dni jdeme okolo jedné hodiny spát.
     Po krátké noci se probouzíme do chladného, ale sluncem zalitého sobotního rána. Vyzvedáváme auto z ÚP a po 15ti minutové zastávce u kluků v servisu se vydáváme vstříc první sekci sobotní druhé etapy, která se skládala ze tří klasických rychlostek a městské RZ, kterou moc v oblibě nemáme:-(. Jelikož jsme měli před i za sebou veliký časový odstup, zvolili jsme takticky neudělat žádnou chybu ani zbytečný defekt a svižně dojet do cíle rally. První dve vložky jsme zvládli na jedničku a zavítali do tankovací zóny. Kanystr s benzínem nám tam dopravil servisní tým od Břéti Engeho a tímto klukům ještě jednou moc děkujeme. Po nezbytném doplnění paliva pokračujeme na RZ č.8. Zde děláme drobnou chybku. Těsně před cílem jsme na chvilku opustili trať, ale bez problémů jsme se vrátili zpět a erzetu ůspěšně dokončili s minimální časovou ztrátou.
     Poté se vydáváme na městskou a těšíme se aby už byla za námi a opět míříme do Janovic na přeskupení a do servisní zóny. Po třicetiminutové pauze se vydáváme za krásného "závodního" počasí vsříc posledním třem rychlostkám. Vše probíhá bez jakýchkoliv problémů a my se už těšíme na Klatovské náměstí, kde je poslední časová kontrola. Ještě před tím zajíždíme na desetiminutový servis a hurá do Klatov. Zde přejíždíme cílovou rampu a odevzdáváme bavoráka do uzavřeného parkoviště.
     Co napsat na závěr? Super víkend, krasné počasí i když se při seznamovačkách honily mraky a chvílemi padal i sníh. Bavorák makal tak jak má a my jsme ho přivezli na 12.místě ME+MČRHA, 5.místě MČRHA a 1.místě v kategorii 2. Velké díky patří Milánkovi se Zdendou, kteří se starali nejen o bavoráka, ale i o nás, Standovi za bazchybný výkon a všem, kteří nás podporovali nejen na rychlostních zkouškách....
     My jsme ještě šli do Kulturního domu v Klatovech, kde nás čekalo slavnostní vyhlášení a předání pohárů a okolo desáté hodiny jsme vyrazili k domovu.
     Náš další plán je Rallye Český Krumlov, který se koná 27.-28.5. 2016, kam Vás tímto všechny srdečně zveme.Petr Vejvoda

Onboardy z Testovací RZ Žíželice (2016)

Vloženo 21.04.2016

Sezona 2016

Vloženo 14.03.2016

Jaro už pomalu klepe na dveře a tím i naše domácí rallyová sezona. Tady je pro připenutí kalendář MČRHA:

29.-30.04. Historic Vltava Rallye Klatovy
28.-29.05 Rallye Český Krumlov
01.-02.07 Rally Bohemia
29.-30.07 Rally Agropa Pačejov
26.-27.08 Star Historic Rally Zlín
30.09.-01.10. Rally Příbram
14.-15.10 Rally Vsetín

Ještě než ale rozjede náš mistrák naplno, pojedeme 26.03. Testovací RZ Žiželice, kam Vás tímto všechny zveme. No a pro ty, kteří nebudou mít čas se těšíme na konci dubna na Šumavě, kde už budeme naostro bojovat o mistrovské body:-).

Takže na tratích RZ, anebo v sevisní zóně se všemi brzy naschledanou. (Petr Vejvoda)

Naše sezona 2015

Vloženo 27.01.2016Vánoce a Nový Rok

Vloženo 23.12.2015

Sešel se rok s rokem. Sezona nám už dávno skončila premiérovým vítězstvím ve Vsetíně a na dveře klepou ty nejkrásnější svátky z celého roku. Nastáva čas vánoc.
    Všem bychom tímto ještě jednou chtěli poděkovat za trpělivost, kterou jste s námi po celý rok měli, hlavně pak Haničce Budilové. Děkujeme za podporu na rychlostních zkouškách,v servisní zóně, anebo u sledování výsledků na internetu.
    Celý tým okolo BMW 2002, Standa Budil, Petr Vejvoda, Milan Jirota a Zdenda Kožmín Vám všem přejí krásné prožití svátků vánočních a úspěšné vkročení do nového roku 2016. Všem Vám v novém roce přejeme hodně zdraví a štěstí, mnoho ujetých kilometrů bez nehod a spoustu hezkých zážitků u nejkrásnějšího sportu, kterým je RALLY.

Rally Vsetín(2015)

Vloženo 19.12.2015

    Na začátku letošní sezony se ném do Vsetína moc nechtělo, ale po absenci na Šumavě a v Jeseníkách, po výpadcích v Hustopečích a na Bohemce jsme se rozhodli, že na Vsetínské, neznámé a podzimní mlhou zahalené, náročné rychlostní zkoušky vyrazíme. Rally se jela tradičně v podzimním termínu 17.října a byla jako závěrečný podnik MČRHA a Rallysprint serie. Do Vsetína jsme vyráželi již ve čtvrtek večer, abychom se v klidu vyspali na místě soutěže a ráno v 8:00 začali se seznamovacími jízdami. Počasí neslibovalo žádnou procházku růžovým sadem. Meteroologové předpovídali na celý víkend déšť a poměrně chladno.
    V pátek ráno jsme začali se seznamovacími jízdami. Museli jsme komplet všechny vložky napsat, takže nás čekalo docela dost práce. Avšak nějaké zkušenosti za tři sezony v soutěžním autě se Standou máme tak to nebylo zas tak hrozné a seznamovací jízdy nám šly rychle od ruky. Počasí bylo opravdu hrozné, byla mlha, poprchávalo a foukal studený vítr. Po dokončených seznamovačkéch a po nazbytném polepoení bavoráka startovními čísly, mimochodem jsme na dveřích vezli st. č. H2 vyrážíme na technickou přejímku, kterou absolovujeme bez jakýchkoliv problémů. Podvečerní počasí napovídá k tomu, že se pojede kompletní soutěž na mokrých pneumatikách. No a po večeři jsme šli po náročném dnu spát.
    Soutěž se jela ve formátu 2-4-2 což mě absolutně vyhovuje. Do první vložky, kterou byl zkrácený Semetín z Barumky jsme vlétli jako šíp a zajeji jsme druhý čas za Martinem Kučerou. Druhá rychlostka se nám povedla ještě víc, tu jsme vyhráli s Martinem absolutně ve stejném čase. Auto jsme dávali do ÚP na přeskupení druzí absolutně 5,6sec na prvního a proto v týmu panovala spokojenost a dobrá nálada. Na druhou a nejtěžší sekci soutěže jsme vyráželi za neustávajícího deště. Na třetí a nejdelší rychlostce Jabloňová jsme opět zajeli nejrychlejší čas a ochutnali jsme tak, jaké to je být lídry soutěže. Mimochodem po odstoupení Petra Hustého s Alfou, který měl st. č. H1jsme zahajovali celé stertovní pole včetně "velkých kluků" kteří startovali až za námi. Na čtvrté a zároveň nekratší rychlostce jsme zajeli až třetí čas a opět se propadli za mohutně finišujícího Martina s BMW 318 na druhé místo, ale i to bylo nad naše očekávání. Na páté a šesté rychlostce jsme vybojovali opět druhá místa a spokojili jsme se z druhým místem absolutně.
    Opět jsme zavítali do areálu firmy Open Re-eco na přeskupení a poté spěchali za klukama do servisní zóny. Auto makalo absolutně bez problémů a tak po nezbytném doplnění PHM v tankovací zóně jsme se vydali vstříc posledním dvěma rychlostním zkouškám. Na sedmé nejdelší vložce jme zajeli opět nejrychlejší čas, ale jen o 1,1sec za Martinem a na první místo to nestačilo a tak jsme se na poslední rychlostku vydali s tím, že pojedeme co můžem a uvidíme, jakého výsledku dosáhneme. Jednalo se o nejkratší RZ-Vidče, která měřila pouze 5,57km a tak stáhnout Martinův náskok, který činil 5,6sec bylo celkem nereálné.
    Po dojetí do stopky této erzety v hodně rychlém tempu jsme na bílé BMW 318 počkali a chtěli porovnat dosažené časy. Ale Martin se smutným výrazem oznámil že mu auto na chvíli vynechalo a tak jsme tuto rychlostku o 6,2sec vyhráli a o 0,6sec vyhráli absolutně. V tu chvíli do nás vjela vlna radosti a emocí a my si jí vychutnávali až do příjezdu na cílovou rampu, kde nás už netrpělivě vyhlížel Milánek s Tomášem a klukama. Po slavnostním otevření šampusu jsme ještě absolovoali závěrečnou tecnickou přejímku, avšak se dozvídáme ze zákulisí týmu Martina Kučery a Silvy Hlavičkové, že se jim BMW na přejezdu do poslední ČK zastavilo úplně a tak soutěž nedokončili. Určitě by si za výkon, který předvedli minimálně druhé místo právem zasloužili.
    A tak po celkem smolném začátku letošní sezony nám závěr vyšel na jedničku a po druhém místě z Pačejova a prvním za Vsetína jsme poskočili na třetí místo ve skupině C3. Tímto bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří s námi měli trpělivost na závodech, hlavně pak Milánkovi se Zdendou, Haničce Budilové a všem fanouškům krásného žluto-černého BMW 2002 za podporu na rychlostních zkouškách a v sezoně 2016 se těšíme v plné parádě na shledanou u tohoto krásného sportu, který je RALLY.....
Petr Vejvoda

EPLcond Rally Agropa(2015)

Vloženo 28.11.2015

    Do Pačejova jsme se Standou vyráželi tak jako obvykle až v pátek, jelikož je to pro nás skoro domácí soutěž a do Horaždovic je to že Štětkovic kousek. Celý týden před samotnou soutěží jsme napjatě sledovali předpověď počasí, jestli se naplní předpověď meteorologů o maximálních vedrech až 38C zrovna na tento víkend. A opravdu. Předpověď se naplnila a my vyráželi v sedm hodin z domova a bylo již 24C. Opravdu jsme byli zvědavi, jak se pro nás soutěž v těchto vedrech bude vyvíjet.
    Ale zpět k pátečnímu ránu. Do Horažďovic jsme dorazili okolo osmé. Doprovod s Bavorákem na vozíku nechali u benzínky a jeli jsme vyzvednout itinerář s nezbytnými doklady pro seznamovací jízdy. Také jsme stihli formální přejímku a hurá trénovat. Opět jsme používali materiál z předešlých ročníků a tak trénování rychle odsejpalo. Těsně po poledni jsme stihli oběd, nalepili na BMW startovní čísla a vyrazili na technickou přejímku. Vše probíhalo bez sebemenších problémů a tak jsme bavoráka s transporterem dali do servisní zóny, která se nacházela na letišti v Tchořovicích a těšili se na sobotní ráno, až vyrazíme vstříc osmi RZ této populární a oblíbené soutěže. Po sobotním ranním probuzení jsme vyrazili opět do Harožďovic na slavnostní start. Při přejezdu startovní rampy, která se mimochodem letos přestěhovala z náměstí před kino již teploty na teploměru atakovaly 30C. Koncepce soutěže byla klasická tzn. 2RZ-servis-4RZ-servis-2RZ.
    Vydali jsme se tedy ne dvě úvodní rychlostky ještě na měkčích pneumatikách. Vše probíhalo bez sebemenších problémů. Auto fungovalo, brzdy, prostě vše. Po přeskupení jsme zavítali do servisní zóny, kde jsme přezuli na nejtvrdší směs. Teplota na teploměru se pohybovala kolem 37C. Vydali jsme se na nejdelší a nejnáročnější sekci celé soutěže. Chtěli jsme si udržet reálnou naději být na bedně v celkovém pořadí, když jsme celou soutěž sváděli boj s Vaškem Hostešem. Po 6RZ Čečéovice-Čečěovice jsme na třetího Vaška ztráceli pouhých 2.3sec a na čtvrtého Petráška pouhou 0.3sec a proto jsme šli do poslední, ale krátké sekce pořádně nabuzeni. 7RZ Komušín jsme vyhráli absolutně a dostali se tak na třetí místo 2.9sec před Hostaše. A byla před námi poslední osmá vložka. Dali jsme do výkonu úplně vše a zajeli jsme ji s Vaškem na desetinu úplně stejně. A tak jsme se mohli začít radovat že třetího místa absolutně resp. ze druhého, protože druhý Michálek se swiftem se do celkových výsledků nepočítá. Snad nám to úmorné vedro dělalo dobře, Standa makal na 120%, auto také a proto jsme dosáhli tak parádního výsledku z mého oblíbeného Pačejova.
    A na závěr Standa prohlásil: "Vždycky mě Pačejov sral, ale ode dneška se mi tady líbi." Tak snad příští rok se vrátíme do tohoto kraje rally zaslíbenému. Ale my už se těšíme na další soutěž, takže v dalekém a náročném Vsetíně nashledanou.
(Petr Vejvoda)

Psali o NÁS!!

Vloženo 23.11.2015

Premiérové prvenství pro Budila ve Vsetíně!!
(pro přečtení prosím klikněte na obrázek)


Agrotec rally Hustopeče a Bohemia(2015)

Vloženo 01.10.2015

    Na rally Hustopeče jsem vyrážel s velikou neznámou již ve čtvrtek ačkoliv se jednalo pro MČR HA pouze o jednodenní soutěž. Pro soudobá vozidla platilo pravidlo "velkého mistráku" tudíž dvoudenní soutěže. Nocleh jsme měli zajištěn v nedalekém městě Lednice, kde Standa trávil s Hankou a dětmi svoji vytouženou týdenní dovolenou. Trénovat jsme vyrazili v pátek brzo ráno, aby jsme vše postíhali, neboť jsme zde startovali úplně poprvé. Seznamovací jízdy nám šly jako po drátku, jelikož se rychlostní zkoušky na Huslopečské soutěži motají na pětníku. Jak je to vše jednoduché, zbavit se nesmyslných třicetikilometrových přejezdů a po sjetí ze startovní rampy hned po pár minutách závodit. Ale to teď není naším předmětem. Po rychlém vyřízení technické přejímky s drobnou závadou a to přebývající hydraulickou ruční brzdou jsma absolovovali slavnostní start na Hustopečském náměstí a poté jsme vystartovali zpět do Lednice. Navečer jsem upravil a opravil rozpis a šli jsme spát natěšeni na sobotu, protože rychlostky v Hustopečích jsou opravu nádherné. Počínaje rychlými úseky na širokých asfaltech po tecnické pasáže v úzkém a ryzí šotolinou konče. Po trošku hektickém startu a to se zmatkem se startovním časem jsme vyrazili vstříc první rychlostce, kterou jsme dokončili na čtvrtém místě a po obavách s deště, kdy se obloha protrhala a začalo panovat to správné závodnické počasí-pod mrakem a 21C jsme se těšili na druhou rychlostku, kterou byl Starovický okruh. Jenže bohužel při druhém průjezdu tímto okruhem standovi "zůstala řadicí páka v ruce" a bylo po vidině umístění na bedně:-), jelikož jsme si pochvalovali, jak máme rozpis parádně napsaný. Po výpadku jsme BMW naložili a hned se vydali k domovu. Cesta byla dlouhá, a my se během ní uklidňovali, že si spravíme chuť na Bohemce a pořádně si zazávodíme až do cíle po loňském karambolu. A tak jsme na Bohemku vyrazili již ve čtvrtek hned po obědě, aby jsme odpoledne začali se seznamovacími jízdami. Vše probíhalo podle plánu, natrénovali jsme dvě erzety a spěchali do Mladé Boleslavi kde nás čekalo o půlnoci trénování rychlostních zkoušek Bondy a Staroměstské. Okolo druhé hodiny jsme šli spát. Bydleli jsme jako vloni v osvědčeném penzionu v Sukoradech. V pátek nás čekalo napsání a zkontrolování zbylých rychlostek Bzí, Vinec a Lobeč. Vše probíhalo bez sebemenších problémů a po zkušenostech z loňského a předloňského roku nám šlo všechno rychleji od ruky. Okolo čtvrté hodiny odpoledne jsme byli hotovi a po drobných opravách v rozpisu jsme šli na kutě a těšili se na sobotu na opravdový start této těžké soutěže, která byla zařazeno do seriálu ME historických automobilů. V sobotu ráno jsme se podrobili technické přejímce. Měli jsme štěstí, protože v podobný čas, jako jsme měli my, přijel na TP Jírovec a Vojtěch a tak jsme mohli obdivovat krásné vozy Toyota Corola WRC a Peugeot 206 WRC a vzpomínat tak na dobu, kdy se na soutěže v minulosti postavilo těchto skvostů klidně i patnáct nebo dvacet. Po čtrnácté hodině jsme vyjeli ze servisní zóny, která byla tak jako vloni v Mladé Boleslavi před branou 11 vstříc první rychlostní zkoušce Sychrov. Po nudném 32km dlouhém přejezdu po dálnici jsme dorazili. Na úvod a na zahřáti nás čekala bezmála dvacetikilometrová rychlostka. Ale vše bylo v pohodě, rozpis nám také seděl a my jeli na RZ2 Šumburk. Bez nejmenších problémů jsme zdolali i tuto rychlostku prolétli jsme krátkou erzetou č.3 Bzí a opět po dálnici spěchali na RZ4 Bondy. Když jsme dorazili k bezprostřední blízkosti této rychlostky a viděli tolik diváků, tak se nám to ani nechtělo věřit. Vypadá to že rallysport dostal v České republice vzpruhu a to je dobře. Po odbytí přeskupení a třicetiminutové zastávce v servisní zóně jsme se opět vydali na rychlostní zkoušky stejné jako odpoledne akorát bez Bondy. Na Sychrově jsme se cítili silní, stejně jako loni, tak i letos nám tato rychlostka šla ale je pro nás asi zakletá, protože skoro na stejném místě, jen o dvě zatáčky dál bavorák opět vypověděl službu. Utrhla se hardy spojka od řízení a my byli nuceni odstoupit. Po rychlé poradě jsme usoudili, že pojedeme super-rally. Vyslali tak Zdendu do Štětkovic pro náhradní řízení, kde "zánovní" asi 30 let stará hardy spojka byla:-). Milánek zatím dojel pro nás a asi v jedenáct hodin začala rychlá výměna. Vše se podařilo okolo půl druhé v noci a my předávali BMW do uzavřeného parkoviště. V neděli ráno kluci Milan se Zdendou vstávali o hodinu dřív než my, aby ukázali technickému komisaří že je vše v naprostém pořádku a bavorák je nachystán na nedělní etapu. Čekaly nás celkem tři rychlostky Lobeč, Vinec a Staroměstká, které se jely dvakrát. Po absolovování těchto celkem šesti rychlostek jsme bavoráka úspešně přivezli na Staroměstské náměstí, kde byla přichystána cílová rampa. Rally Bohemia opět potvrdila, jak je to krásná a náročná soutěž. Škoda našeho výpadku, ale o to se všichni ještě víc těšíme na Rally Agropa Pačejov, který se jede již tuto sobotu 8.srpna, kam Vás všechny srdečně zveme, aby jste přišli v co největším počtu podpořit žluto-černé BMW.
    Veliký dík patří také Milánkovi a Zdendovi za trpělivost, podporu a pomoc. Kluci díky.
(Petr Vejvoda)

Český Krumlov (2015)

Vloženo 10.06.2015

    Ahoj všichni příznivci motoristického sportu, hlavně pak rally a žlutočerného BMW 2002. Opět se Vám se Standou hlásíme po cca půlroční zimní pauze. Letošní sezonu jsme zahájili 28.března v Žiželicích, kde se konala tzv. testovací rychlostní zkouška. Tato akce spočívala v tom, že po jednohodinovém trénováni se jede cca 3km dlouhá vložka jedním směrem. Po obědě se znova po jednohodinovém trénování tato rychlostka jede směrem opačným. Musím pořadatele pochválit za zdařilý a bezpečný podnik. Je to ideální místo, kde lze po celkové repasi auta znovu opět naladit k maximálnímu výkonu a hlavně se po dlouhé pauze i trochu rozjet :-). My jsme tento den absolovovali bez nejmenšich problémů a po nezbytném seřízení karburátoru jsme byli i spokojeni s dosaženými časy. A tím jsme se ještě víc těšili až do Českého Krumlova, protože Rally Šumava jsme po loňských peripetiích vynechávali. Do Krumlova jsme vyrazili ve čtvrtek ráno a po vyzvednutí itineráře v Českokrumlovském gymnáziu jsme ihned začli se seznamovacími jízdami. Díky zkušenostem z minulého ročníku této soutěže nám šlo trénování velice rychle a po několika dopsání nových ůsekú jsme byli okolo páté hodiny se vším hotovi. Technické přejímky nás čekaly na Českobudějovickém výstavišti v pátek již v sedm hodin ráno a opět po bezproblémovém absolovování jsme šli ještě natrénovat RZ1-Výstaviště a už jsme netrpělivě čekali na start této těžké a nevyzpytatelné soutěže. Po bezchybném projetí RZ1-Výstaviště jsme zamířili do Českého Krumlova, přesněji do Jelení zahrady na oficiální start soutěže. Po vydařeném průezdu erzetami Slavkov, Rožmitál a Ján, které jsme stihli za relativního světla jsme se vydali vstříc těmto vložkám podruhé naopak za tmy. Vše probíhalo v naprosté pohodě, my jsme odevzdali BMW do uzavřeného parkoviště a šli spát. V sobotu nás čekaly opět tři klacické rychlostky Kohout, Malonty a Lipno a mezi ne vklíněné dva prújezdy na výstavišti v Českých Budějovicích, kde byla tak jako v pátek servisní zóna. I celou sobotu jsme zvládli bez větších problémů a po poslední rychlostní zkoušce Lipno, kterou lsme jeli stejně jako vloni pouze jednou oproti soudobým autům jsme byli v Jelení zahradě-na cílové rampě korunováni čtvrtým místem v MČRHA a druhým místem v kategorii C. Tímto by jsme chtěli moc poděkovat našim mechanikům Milanovi se Zdendou za perfektně odvedenou práci, legraci. podporu a přepravu BMW a také všem, kteří nás podporovali na rychlostních zkouškách.
    A tímto Vás všechny zveme na Rally Hustopeče, které se koná 19.-20.6 kam se moc těšíme na krásné rychlostky.
(Petr Vejvoda)

Purum Rally Příbram (2014)

Vloženo 12.10.2014

    ...vše začalo poněkud nepříjemnou středeční zprávou a to, že Standa leží v Benešovské nemocnici, kde se podrobil lehkému chirurgickému zákroku. Ve čtyři hodiny odpoledne se probral z narkózy a my vůbec nevěděli, zda jeho zdravotní stav vůbec dovolí postavit se na start příbramské soutěže. Po čtvrteční vizitě však lékaři usoudili, že se Standův zdravotní stav velmi rychle zlepšuje a tak ho v půl deváté z nemocnice propustili. Já jsem cestou do Štětkovic vyzvedl na ředitelství soutěže ve Dlouhé Lhotě itinerář a vydal se za Standou, aby jsme okolo desáté ranní vyrazili vstříc seznamovacím jízdám.
    Začali jsme dvojicí rychlostních zkoušek na Sedlčansku. Naštěstí jsme použili rozpis z minulého roku a tak po dvou průjezdech a drobných opravách jsme se přemisťovali na RZ3, kterou jsme také zkontrolovali dle rozpisu z loňska a opět po dvou průjezdech jedeme na RZ10/13, kterou jsme napsali a dvakrát zkontrolovali. Poté již spěcháme na RZ9/12 Bohutín-Sádek, kterou také pouze kontrolujeme ve dvou průjezdech. Společně se Standou jsme se schodli, jak nám rozpis z minulého roku seděl i když po roce vývoje v soutěžním voze se naše "zápisky" hodně mění. Loňský rozpis nám hodně pomohl. Nedokážu si představit všechny ryhlostky psát a kontrolovat s dvouapůlhodinovým zpožděním. Čtvrtek se nám povedl a my jsme pospíchali domů, aby si Standa trochu odpočinul i když mu bylo očividně lépe než ráno. Navečer jsme ještě opláchli "bavoráka", nalepili startovní čísla a povinnou reklamu, které bylo 68, naložili věci do servisního Transportera a šli jsme na kutě. V pátek ráno vyrážíme do servisní zóny, kde necháváme naše BMW včetně doprovodu a vydáváme se vstříc psaní RZ 2/4 Vystrkov, nejtěžší a nejdelší rychlostní zkoušce na letošní Příbrami. Straší nás ranní hustá mlha, která zde byla a my doufáme, že při prvním průjezdu touto vložkou již bude rozpuštěná. Celkem v pohodě jsme "Vystrkov" natrénovali, přejeli na rychlostku Ohrazenice-Jince, kterou opět pouze kontolujeme díky loňskému rozpisu. Po obědě, který jsme si dali v Příbrami jsme se opět přesunuli na letiště v Dlouhé Lhotě, kde nás čekala ve 14:30 formální přejímka a v 15:05 technická přejímka. Po rychlém vyřízení těchto nezbytně nutných věcí odjíždíme domů, odpočívat a těšit se na sobotní start. Standovi bylo opět o hodně líp a tak naše těšení bylo o to větší. Čas našeho startu byl stanoven na 8:54 a tak po sedmé hodině vyrážíme do areálu servisní zóny ve Dlouhé Lhotě, kde byl i start do Rally Příbram. Vyrážíme na první dvě rychlostní zkoušky Horčápsko-Hořejany a Vystrkov. Obáváme se, aby nebyla taková mlha jako při trénování. Po příjezdu na RZ1 naše obavy rychle zmizely, protože tady bylo celkem pěkné "závodnické" počasí. Obě tyto rychlostky projíždíme bez sebemenších problémů, zvlášť pak Vystrkov, kde jsme se blýskli třetím časem:-). Poté následovalo přeskupení a třicetiminutová zastávka v servisní zóně. Na bavoráku se dělala pouze běžná kontola. Vše fungovalo tak jak má. Na tyto dvě rychlostky jsme se vydali znovu, avšak po příjezdu na druhý Vystrkov nám bylo oznámeno, že bude pouze volný průjezd díky havárii Míry Jakeše. Škoda, mysleli jsme, že náš čas ještě trochu vylepšíme. Poté opět jedeme na přeskupení a do servisu, kde přezouváme na tvrdší pneumatiky a po kontrole našeho auta vyrážíme na RZ Sedlčany-Křečovice a Nalžovice-Líchovy. Jsou to Standovy domácí rychlostky a tak jsme se na obě dvě těšili ještě víc. První průjezd absolovujeme bez problémů a míříme do ÚP, které se nachází na Sedlčanské kotlině. Zde byla zřízena i tankovací zóna. S přibývajícím časem se však začíná smrákat a my nechali světelnou rampu doma. Dle časového harmonogramu se měly všechny vložky jet za světla, avšak díky časové cca hodinové ztrátě jedeme RZ7 za šera a RZ8 za úplné tmy. I tyto dva testy zvládáme bez ztráty květinky, ale díky tmě bez světel dostáváme od konkurence více vteřin než za světla:-(. Po večerním třičtvtěhodinovém servisu odezdáváme auto do ÚP a jedeme spát a nabrat tak trochu sil na nedělní sekci. Sobota se nám vcelku povedla. Časy na rychlostních zkouškách byly dobré i Standovi bylo zase o něco lépe. Náš nedělni startovní čas byl podobný jako v sobotu a tak opět okolo sedmé vyrážíme na Dlouhou Lhotu, kde bylo i ÚP. Naše BMW po nastartování chytá pouze na tři válce, což slibuje nějaký problém, ale po chviličce běží opět na čtyři, což je cajk. Vyrážíme na RZ Bohutín-Sádek, Těně-Neřežín mimochodem nejdelší nedělní rychlostku a naopak vůbec nejkratší Ohrazenice-Jince. První nedělní vložku zvládáme opět bez problémů, avšak na druhé, těsně po startu nám vypadl kabel ze zapalovací svíčky a tak sme jeli celou rychlostku bez výkonu a ještě se nám vybila baterie v interkomu. Dostali jsme tímto skoro minutu a třetí místo, na které jsme si brousili zuby po vydařeném sobotním výkonu bylo pryč. Jineckou rychlostku jsme už jeli na plný výkon. Po nezbytné kontrole v servisu se opět vydáváme vstříc těmto rychlostkám. Všechny tři zdoláváme v naprosté pohodě a těšíme se na cílovou rampu, kde jsme se radovali ze čtvrtého místa absolutně a druhého ve skupině.
    Chtěli bychom tímto poděkovat hlavně Milanovi se Zdendou, kteří s námi na závody celou sezonu jezdili, za donášku jídla až pod nos, mimochodem to nám každý záviděl, za pevné nervy jak ve Standově rodině, tak i v mé. Díky všem, kteří nás celou doby podporovali a fandili nám na rychlostních zkouškách a doufám, že se všichni zase uvidíme příští sezonu u tohoto krásného sportu.
Díky všem!!
(Petr Vejvoda)

Historic Vltava Rallye (2014)

Vloženo 23.06.2014

    Čtrnáct dní od "Krumlova" uteklo jako voda a my jsme se ocitli před startem obtížné Historic Rally Vltava. Předpověď počasí opět předpovídala hodně vody, ale říkali jsme si, to co jsme zažili v Krumlově, nemůže být nic horšího, ale opak je pravdou a z nebe se jak v pátek, tak skoro celou sobotu valilo velké množství vody. Bylo však lepší, že nebylo vytaháno tolik nečistot na cestě díky protikatovacím zábranám, horší ale o to, právě o tyto "antikaty" minimálně prorazit pneumatiku, v horším případě pak urazit kolo celé.
    Začneme ale od začátku. Seznamovací jízdy začínaly tentokrát až ve čtvrtek a my měli před sebou docela dost práce natrénovat sedm, resp. třináct náročných RZ v jednom a půl dni. V 8:00 jsme si vyzvedli itinerář a s tím provedli i formální přejímku v hotelu Rozvoj a vydali se vstříc rychlostním zkouškám. Začli jsme RZ Pohorsko a Hoslovice, které jsme napsali a jednou projeli a po rychlém obědě jsme frčeli na RZ Malenice a Lipová Lhota. Po napsání a jedním zkontrolování jsme spěchali na technickou přejímku do Klatov, kterou jsme měli v 17:30. Po mírném zpoždění jsme zdárně přejímku abslovovali bez jakýchkoliv problémů i s pochvalou od technického komisaře za bezchybnou přípravu a vyplnění všech nezbytných papírů a formulářů. Poté jsme opět spěchali na RZ Pohorsko a Hoslovice, abychom tyto rychlostky naposledy zkontrolovali a rychle zpět na RZ Malenice a Lipová Lhota na nezbytné zkontrolování a opravy chyb. Trénovat se smělo to 21:00 a my to měli jen tak tak tento čas stíhat. Vše dobře dopadlo a tak jsme mohli jet na ubytování do penzionu v obci Úborsko nedaleko od Janovic nad Úhlavou, kde byla jako každoročně servisní zóna.
    V pátek po brzském vstávání a po výborné snídani jsme se vydali trénovat Čínovský okruh a poté RZ Buková a Hodousice. Vše probíhalo tak jak má. Díky tomu, že se v pátek smělo trénovat pouze do jedné hodiny, trošku jsme si pospíšili a jasně napsaný termín dle zvláštních ustanoveních a jízdním výkazu pro seznamovací jízdy úplně v pohodě zvládli. To už jsme se dočkali našich kluků Milánka se Zdendou, abychom zkomletovali naše servisní zázemí, postavili stan, vyvěsili vlajky BMW a vystavili katalogy firmy ADRIA. Po upravení a dokončení našeho rozpisu jsme se těšili na slavnostní start, který se tradičně odehrával na Klatovském náměstí. Po sjezdu ze startovní rampy jsme se vydali na již zmiňovaný Klatovský okruh, který představoval RZ1. Avšak na přejezdu začal jít "bavorák" na tři válce a my jsme mysleli, že se opakuje stejná technická závada jako na Valašské rally. Naštěstí jsme rychle odhalili, že se jedná pouze o propálený zapalovací kabel o výfukové potrubí a po rychlém oblepení izolační páskou jsme rychle spěchali na start. Vše jsme zvládli v předepsaném čase a startovali RZ1 bez penalizace. Okruh jsme si užívali a bez chyb jsme absolovovali předepsaná tři kola. Po krátké, patnáctiminutové zastávce v servisní zóně jsme pokračovali na rychlostky Buková a Hodousice. Tyto jsme projížděli ještě za světla a hlavně za sucha, i když předpověď počasí hlásala, že už má dávno pršet. O to líp:-). Vše bylo v pořádku i když už jsme jeli na pneumatikách určených na vodu. Obávali jsme se, aby to vydržely, zvlášť potom náročné klesání z bájného Korábu. Naštěstí vše dobře dopadlo a my zamířili na přeskupení a následně do servisní zóny. Zde se provedla rutijní prohlídka, nasadila dálková světla a my vyrazili na druhou rundu RZ Buková a Hodousice. To už se setmělo a do toho se přidal i déšť, což bylo opět hodně znát na dosažených časech. Po těchto dvou rychlostkách jsme zamířili na noční servis, který je jako vždy na konci etapy 45min. Opět po rychlé a nezbytné prohlídce jsme odevzdali auto do uzavřeného parkoviště a spěchali na hotel do postele, abychom načerpali co nejvíce sil na druhou sobotní etapu.
    Sobotní budíček byl nařízený na 5:45 a po rychlé snídani jsme upalovali do UP pro auto, abychom se vydali vstříc druhé etapě. Z nebe se valily proudy vody a tak jsme nechali pneumatiky, na kterých jsme jeli v pátek. První sekce se skládala ze čtyř rychlostních zkoušek Pohorsko, Malenice, Hoslovice a Lipová Lhota, která byla zakončena velkým skokem přes hranu silnice. Po opatrnějším začatku jsme chytli tempo a rytmus, což bylo vidět i na dosažených časech a my bez problémů dorazili na třicetiminutové přeskupení a následně do servisní zóny. Bavorák byl bez jakýchkoliv problémů a tak jsme se vydali na druhou sobotní sekci, která čítala opět čtyři rychlostní zkoušky. Tady jsme ještě o malý kousek zrychlili a již zmiňovaný skok ještě o nějaký metřík natáhli.
    Po tvrdém dopadu jsme mysleli, že se muselo zákonitě něco utrhnout, ale bavorák vydržel vše bez stráty květinky a my jsme jeli vstříc cílové rampě, opět na Klatovské náměstí. Díky hroznému počasí zde nebyli skoro žádní diváci, což nás ani nepřekvapilo! Po odevzdání auta do cílového UP jsme rychle skočili na rychlou večeři, abychom stihli slavnostní vyhlášení, které se konalo v kulturním domě a po něm zamířili k domovu.
    Opět jsme dojeli velice těžkou soutěž, která byla i součástí Mistrovtví Evropy Historických Automobilů. Dosáhli jsme 2.místa ve třídě C3, 2.místa ve skupině C a 7.místa absolutně v mistrovsví České Republiky Historických Automobilů. Chci tímto poděkovat Milanovi a Zdeňkovi, jak se starali nejen o bavoráka, ale i o nás. Díky kluci!!! No a my se všichni společně těšíme snad na "letní" Rally Bohemia, která se koná 11.-12.7 v okolí Mladé Boleslavi, kam Vás všechny srdečně zveme a těšíme se na Vaší podporu.
(Petr Vejvoda)

Rallye Český Krumlov (2014)

Vloženo 08.05.2014

    Výdej itinerářů začíná ve středu 30.dubna od 8:00 do 10:00 hodin a tak vyrážíme ze Štětkovic do Českého Krumlova okolo osmé hodiny ranní, abychom si vyzvedli "itík" a neméně nutné papíry, včetně startovních čísel. Ředitelství rally je jako každoročně v českokrumlovském gymnáziu a bez jakýchkoliv problémů a hlavně bez fronty vyzvedáváme itinerář. Trénovat se smí až od 11:00 hodin a proto v klidu vyrážíme na RZ Slavkov, kde ještě chvilku musíme čekat na již zmiňovaný čas. Po napsání a druhém projetí Slavkova a Rožmitálu se přesouváme na RZ Ján. Tuto rychlostku pouze napíšeme a rychle jedeme napsat Kohout a Malonty, protože čas neúprosně utíká. Ve středu se totiž smí trénovat pouze do sedmnácti hodin a po uplynutí této doby jedeme zpět ke Standovi do Štětkovic. Ještě večer jsme na BMW nalepili startovní čísla a povinnou reklamu a potom na chvíli zašli k ohni na oslavu Čarodějnic. Začalo mě trošku bolet v krku, což nevěstilo nic dobrého a bál jsem se, abych nedostal chřipku. Proto jsme šli okolo jedenácté hodiny spát, protože druhý den jsme museli brzo vstávat.
    Ve čtvrtek, po výborném štrůdlu, který nám upekla Hanička ke snídani, vyrážíme opět do Krumlova za seznamovacími jízdami. Jako první jedeme na RZ Lipno, jelikož tato erzeta se směla najíždět jen od 8:00 do 11:00 a po napsání a dvojím zkontrolování se vracíme na Ján, Kohout a Malonty. Po zkontrolování, malých opravách a doplnění detailů se přesouváme na Slavkov a Rožmitál, kde nám chybí poslední průjezd. Po projetí těchto dvou erzet vyrážíme do Českých Budějovic do servisní zóny, načež vyrážíme do nedalekého hotelu Laguna, kde jsme byli po dva dny českokrumlovské soutěže ubytovaní.
    V pátek jsme měli na programu od 7:30 formální přejímky a od 8:00 technické přejímky. Milánek se Zdendou bez problémů dorazili v předem určeném čase a tak jsme na přejímky mohli vyrazit. Po bezproblémovém a rychlém absolvování jsme ještě natrénovali super RZ Výstaviště, kde se mohlo trénovat jenom v pátek dopoledne. Dali jsme si oběd v nedalekém stánku, sledovali právě se konající shakedown a přemýšleli o tom jaké bude počasí, kdy předpověď napovídala, že mají padat trakaře. A proto jsme se rozhodli na poslední chvíli proříznout nejměkčí směs od Hankooku, aby byla jistota v obutí našeho bavoráka. Po převlečení do závodního oblečení jsme se podívali na start naší rallyové špičky, včetně továrního týmu Škoda motorsport do RZ1 a netrpělivě vyčkávali náš startovní čas do této okruhové a krátké rychlostní zkoušky. Po bezproblémovém absolvování jsme po přejezdu vyrazili do Českého Krumlova na startovní rampu a oficiální start rally.Měli jsme obuté prořezané hankooky, ale pořád bylo sucho a celkem teplo a my se obávali, aby jsme pneumatiky po projetí "první rundy" nezničili, i když jsme zaslechli, že na Rožmbersku už prší. Ale opravdu jsme ujeli RZ Slavkov, Rožmitál a Ján za úplného sucha. Pneumatiky naštěstí vydržely a na přejezdu do servisní zóny se začaly z nebe snášet první kapky vody. Po nezbytné kontrole v servisu jsme se vydali na opakovaný průjezd tmou zahalených a promáčených třech rychlostních zkoušek. Pneumatiky na vodě celkem fungovaly a my po projetí těchto těžkých rychlostek a po čtyřicetipětiminutovém servisu předáváme BMW do uzavřeného parkoviště.
    Po ranním probuzení opět vzhlížíme skrz okno našeho hotelu k obloze, ale žádná příjemná změna, co se počasí týče. Ba naopak. Leje jako z konve a ještě se ochladilo. Teplota je kolem 2C. Hrůza:((. Jdeme pro auto, cestou míjíme odstavenou fiestu R5 Romana Odložilíka a úplně mokří usedáme do BMW. Po rychlém, patnáctiminutovém servisu vyrážíme vstříc rychlostním zkouškám Kohout a Malonty. Pneumatiky máme obuty pořád stejné, tedy proříznuté hankooky z páteční sekce. I když je na tratích vytaháno veliké množství bláta a nečistot, rychlostní zkoušky absolovujeme bez větších problémů, i v docela slušných časech a hlavně za světla!! Přejíždíme do Kaplice na seskupení a pak zpět na druhý Kohout. Opět vše v absolutním pořádku. Chytli jsme rytmus a pomalu si zvykáme na opravdu těžké podmínky krumlovské soutěže. Po Kohoutu se vracíme na Super RZ Rallye-Arena Výstaviště České Budějovice. Na nejkratší vložce celé soutěže jsme ale udělali malinkou chybku a o obrubník jsme si způsobili defekt pravé zadní pneumatiky. Dojíždíme však do cíle RZ po prázdném kole s minimální cca 40sec. ztrátou.
    V následném servisu přezouváme zadní nápravu bavoráka na tvrdší prořezané pneumatiky a vyrážíme vstříc druhým veletěžkým Malontům a Lipnu. Obě rychlostky zdoláváme v solidních časech, i když se z nebe snášely i sněhové vločky. Jedeme do Českého Krumlova resp. Jelení Zahrady do cíle soutěže. I přes velice těžké nástrahy celé soutěžě a mojí chřipku jsme šťastni, že jsme dorazili do cíle. Obsadili jsme druhé místo ve skupině C3 a deváté místo absolutně a o to víc se těšíme na Rally Šumava Mogul, která se koná 16.-17.5. kam vás všechny srdečně zveme a těšíme se na podporu našeho žluto-černého bavoráka.
(Petr Vejvoda)

Valašská rally (2014)

Vloženo 08.05.2014

    Do Valašského Meziříčí jsme se vydali společně se Standou již ve čtvrtek navečer, abychom v klidu v pátek ráno vstali a začali se seznamovacími jízdami. Po bezproblémovém cestování po D1 z Čech na Moravu jsme úspěšně dorazili okolo půl jedenácté do Valašského Meziříčí, kde jsme se ubytovali v hotelu Apollo. Zašli jsme si dát něco k snědku do sousední pivnice, protože v hotelové restauraci byl zákaz kouření :-( a hurá na kutě. V ceně ubytování jsme měli zakalkulovanou i snídani a to byl největší omyl!! Po výběru ze tří snídaní jsme si oba dva vybrali snídani vajíčkovou, což byla obrovská chyba, protože nám zdejší obsluha přinesla míchaná vajíčka, která "smrděla" - byla zkažená! Říkáme servírce, ať je okamžitě odnese a přinese nám snídani jinou, volba padla na párky. Další chyba, protože ty byly uvnitř ještě zmrzlé, tak jsme opět poprosili, ať je dohřejí a samozřejmě je přinesli po deseti minutách všechny prasklé!!! To nám ta Valaška začíná!! Po ranním vyzvednutí itineráře a nenáročném absolvování seznamovacích jízd spojených s obědem jsme už v odpoledních hodinách vyčkávali kluky, až přivezou novým žlutavým ďáblem Volkswagen Transporter našeho závodního "bavoráka". Po nezbytném nalepení startovních čísel, povinné reklamy a dolepení reklamy našeho sponzora jsme vyrazili na formální a technickou přejímku.
    Vše bylo bez problémů, a tak jsme se vydali vstříc našemu hotýlku, resp. opět do vedlejší pivnice na večeři. Okolo jedenácté jsme šli do postele, abychom ráno vstali odpočatí, v 10:30 přejeli přes startovní rampu a vydali se vstříc šesti rychlostním zkouškám. Ale na přejezdu na první RZ, který byl mimochodem 40 km, těsně před startem začal jít bavorák na tři válce. To nevěstilo nic dobrého a po krátkém vyhodnocení situace (kdy jsme se domnívali, že jde o podpálený píst, nebo propálený ventil) jsme se rozhodli ze soutěže odstoupit. Později jsme zjistili, že to naštěstí odneslo pouze těsnění pod hlavou.
    Moc jsme se nesvezli:-(, že by za to mohla už ta páteční zpackaná snídaně? To asi ne, halt je to jenom technika a předčasné odstoupení z rally se někdy stává. A tak jsme zavolali Milánka se Zdendou, aby vše v servisní zoně sklidili, přijeli pro nás a rozbité BMW. Potom jsme se ještě zašli alespoň podívat na RZ 1 resp. 3 a po pozdním obědě jsme vyrazili zpět k domovu.
    No, víkend to nebyl moc úspěšný, protože jsme neujeli ani jednu rychlostní zkoušku a po dlouhé zimní pauze nám bude každý závodní kilometr chybět. Ale o to víc se těšíme na Rally Český Krumlov, který se koná 2.-3.5., kam Vás tímto všechny srdečně zveme.
(Petr Vejvoda)